| Diinna a întrebat:

Deci sa va zic pe scurtbig grin.De la inceputu verii un baiat din grupul de prieteni cu care ies de obicei ma placea.la inceput nu- l placeam, dar pe parcurs am inceput sa il plac si euhappy. eu nu stiam ca ma place, pentru ca nu a avut curaj sa imi zica si mi-a zis abia acum in septembrie.cand m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna, l-am luat usor, i-am explicat ca il plac ca persoana dar nu mai vreau sa am iar prieten(am fost dezamagita de multe ori)si in plus incepe scoala si nu as vrea sa il neglijez. el a doua zi s-a combinat cu o fatalaughingmai mare decat el cu un an si cam ciudata.de atunci s-a schimbat, nu mai iese pe afara cu noi ca de obicei, dar cu mine vorbeste la fel de frumos si e la fel de atent.ieri ma plimbam cu doua prietene si am trecut pe langa un parc in care era el cu prietena lui si mai multi baieti.am crezut ca nu ne-au observat si am trecut mai departe, iar dupa un minut apare el in spatele nostrulaughingsi am stat de vorba vreo 15 minute. vorbea mult cu mine, radeam bla blalaughingmi se pare ciudat cum a lasat-o pe prietena lui singura in parc, si a venit dupa mine.credeti ca mai simte ceva pentru mine? eu m-am atasat de el in acest timpstraight face

4 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Te place sigur.Si relatia cu cealalta fata...e ca si inexistenta pentru el.Baftawinking

| adyy95 a răspuns:

Dupa pararea mea prietena aia a lui " ciudata" este un fel de mod in care el ar vrea sa te faca geloasa daca si-a lasat prietena singura in parc si a venit sa discute cu tine eu zic ca singur simte ceva pentru tine vrea sa ii dai tu atentie el face tot felul de gesturi ca el sa apara bine in ochii tai!
daca si tu te-ai atasat de el cred ca ar trebui sa gasiti u moment mai delicat cand sunteti doar voi doi si sa va spuneti tot ce aveti pe suflet altfel el se va inchide in el si nu va avea curajul sa iti spuna ce simte deci daca tu acum simiti ceva pentru el iti recomand sa gasesti momentul potrivit si sa aveti aceasta discutie dar lucrul acesta sa se intample cat mai repede sa nu fie prea tarziu dupa aceea!
sper ca ti-am fost de ajutor!

| NoNameMe13 a răspuns:

Da, simte. Spune-i ca il placi. Asteapta sa vezi ce iti va raspunde, iar daca iti va spune ca trebuie sa ramana cu fata aia, spune-i ca iti ceri scuze si ca nu vrei sa te bagi intre ei.
Multa bafta! kiss

| nicoletaS a răspuns:

Cred ca s-a combinat cu cealalta doar sa te faca geloasa sa vada daca simti si tu ceva pentru el dar daca te place de asa mult timp merita sa incerci.Bafta!