| Antonicuta4 a întrebat:

Deci sper ca veti vrea sa cititi ce am scris mai jos!

Eu in clasa intai imi faceam sperante pentru scoala insa dupa asta in a 2 a a trebuit sa port ochelari pana in a 4 a dar oricum pana atunci am fost fata aia din clasa care raspunde si iese la table mereu dar e bataia de joc a colegilor care poreclesc "ochelarista" si "tocilara" acum am scapat de ochelari si va incepe clasa a 5 a ......Stiu ca sunt mica dar in timpul asta am cunoscut 2 personae minunate prima e prietena mea iar a doua este un baiat care e la fel ca mine iar colegii il considera la fel in el m-am regasit pe mine si in timp a inceput sa imi placa de el si lui de mine dupa asta la scoala ne purtam diferit unul cu altul insa apoi ceilalti baieti din clasa si-au dat seama ca exist si mi-au spus ca nu merita sa stau cu acel baiat acum este vacanta iar cand vom incepe scoala am convent eu si el sa nu mmai fim "tocilarii" clasei si sa ne schimbam radical si nu ma refer numai in sensul gandiri ci si insensul de cum aratam

Eu mi-am luat niste bascheti cu toc mai inalti niste blugi negri o camasuta alba si un sacou negru mai feminine iar el la fel s-a schimbat radical
Urmeaza intrebarile mele
1.Ce impact credeti ca va avea schimbarea nostra asupra celorlalti colegi?
2.Credeti ca baietii care m-au observat atunci si acum sunt draguti cu mine ma vor lasa in pace chiar daca m-am facut sa zicem mai frumoasa?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

1. Vor fi toti uimiti, chiar si profesorii.
2. Cum sa lasi in pace o fata frumoasa? Acum vei fi curtata de toti baietii, iar alesul tau va fi foarte gelos.

| Antonicuta4 explică (pentru neutrino):

Mersi m-am schimbat din punct de vedere al infatisarii si deja un baiat din clasa mea a dat 15 ture cu bicicleta prin fata casei fiindca eu eram in curate si sa si prefacut ca I se strica de 2 ori fix in fata casei mele dar bicicleta era in regula happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa faci doar ce vrei tu, fara sa te intereseze parerea altora. Baietii mai copti iti vor spune ca ochelarii sunt sexy.
Am avut si eu in scoala o colega mai retrasa, care era ratusca urata a clasei, iar prin clasa a 8-a a devenit o frumusete, fara ca insa sa-si scimbe personalitatea.
Tu mergi pe drumul tau fara sa te intereseze ce spun altii. Baietii iti vor acorda din ce in ce mai multa atentie. Nu-I respinge, dar nici nu-I incuraja.
felul in care v-ati schimbat va va face sa fiti acceptati ceva mai mult dar... are vreo importanta?

| gingergirl1 a răspuns:

Mda,pai de ce nu? happy Clasa a5a e prima schimbare (daca pot sa o numesc asa) in viata fiecarui elev, pentru ca o sa ai noi profesori, poate si colegi, o sa cunosti "copii mai mari" laughing - eu asa ii numeam tongue
Pentru mine clasa a5a a fost super, cu profii ma intelegeam bine, ca si colectiv al clasei, intodeuna noi ne-am inteles super si a fost okwinking Acum ca trec a9a,o sa fie iar o schimbare "radicala", dar de abia astept big grin
Si stai linistita, pana in maxim clasa a7a o sa va maturizati si nu o sa mai faceti "misto" unii de altii gen :ochelarist-o sau chestii d'asteawinking Ma rog, depinde, la noi in clasa asa a fost.
Bun. acum pentru intrebarea 1 laughing : Eu una cred ca e ok sa ma schimbati look-il dar sa nu exageratiwinking
2. Cum ziceam, o sa va maturizati(in acelasi timp ei, dar si tu) si nu cred ca o "sa se mai ia de tine"
P.s; faza cu ochelarii, si eu am purtat ochelari de mica, pana in a5a,ma rog, in a 8a am mai purtat la scoala pentru ca facusem miopie si sincer ochelarii in multe cazuri daca stii sa ii alegi ca si forma sunt foarte chicwinking
P.s 2 : Nu mai baga in seama toate rautatile, fi tu insati si o sa fie bine.
Bafta in noul an scolar! :*

| AnonimaAntonia a răspuns:

Fara suparare, dar daca vei purta aceste lucruri, s-ar putea sa inceapa sa isi bata din nou joc de tine, pentru ca... totusi nu crezi ca e putin cam mult? Mai bine niste tenisi colorati, blugi negri si un tricou cool, animat.

| Eric_Adelin_1993 a răspuns:

Acum abia ati intrat la gimnaziu. Acum incepe sa zicem "perioada adolescentei "..Eu zic ca pe parcurs o sa iti dai seama ca ochelarii sunt un accesoriu destul de cool. Iti mai lipseste un papion rosu+ parul lasat desprins( prins in fata cu o clamita) si te asigur ca o sa atragi privirile in prima zi de scoala!
Tu continua sa inveti si sa iesi la tabla pentru ca rautai vor exista mereuuuu dar asta doar din invidie! Pup si bafta la scoala!