| Puppypinky a întrebat:

Deci... Un baiat a aflat de la prietenii lui ca il plac. Inainte se comporta cu mine normal adica cum se comporta prietenii, dar eu credeam ca si el ma place. I se dilata pupilele cand se uita la mine, se apropie de mine. Si cand a aflat ca il plac se comporta normal, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Cand mi-a spus ca a aflat, eu i-am raspuns: "Eee, asta e". Dar in sinea mea plangeam de rusine. Nu vreau sa mai dau ochii cu el. Nu stiu ce sa fac. Eu chiar credeam ca ma place, dar aparentele inseala. A spus ca lui nu ii place de nimeni

Răspuns Câştigător
| MaryMerisor a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic despre astfel de probleme... cam de curiozitate, nu ai mai mult de 13 ani, asa-i? La varsta asta nu prea e bine sa te implici in relatii, baietii sunt cam imaturi si obsedati de a afla cat mai multe despre sex! Sincer 90% la suta sunt cam la fel. Tine-ti inima departe de astfel de baietasi! Sigur la momentul potrivit vei gasi un baiat care sa te placa cu adevarat! Ai incredere in tine si nu lasa rusinea sa te doboare in fata lui... nu e buricul pamantului ca sa te faca pe tine sa te simti prost! Succes
P. S sper ca nu te-a deranjat sfatul meu...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate este un pic mai timid?

| Emilian65 a răspuns:

Daca lui nu-i place de tine, nu ai ce-i face. Lasa-l! si gaseste-ti un baiat care sa te placa cu adevarat.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca i se dilata pupilele cand te priveste, e posibil sa fi mintit. Unii baietei se comporta ca fetitele. De altfel, asa sunt copiii... De ce aveti atat de multa rusine? Va spun eu, la voi e rusine, nu orgoliu. "Vai, ce-ar putea spune ala si ala... aia si aia!"

| Roxin a răspuns:

Buna!

I se dilata pupilele (Lie to me)
Asa, revenind la problema ta.
Barbatii, in general, au probleme mari in a exprima sentimentele. ASa suntem noi construiti. Iubim, dar nu ne exprimam exagerat. Aia care o fac fie mint ca sa te imbarlige, fie au ceva doage lipsa.
Stai pe langa el, atrage-i atentia subtil.
Vei vedea niste chestii fabuloase. happy

Succes!
Pentru alte sfaturi, imi poti scrie oricand.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Aceste cuvinte pot avea un puternic impact emotional.Trebuia sa pui:AVERTISMENT!

| Roxin a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer un puternic impact emotional in locul unei minciuni frumos conturate.
In final, tot de realitate ne lovim. Macar sa stim cat de tare ne doare.

| Deya63 a răspuns:

Exact așa mi s-a întâmplat și mie...