| mcrenma a întrebat:

Dupa ce prietenul meu mi-a facut sex oral, acesta m-a sarutat, iar acum am un herpes. E posibil sa fie de la oral sau e altceva?

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Herpesul e cauzat de un virus pe care oricine o poate avea, dar nu la toti se manifesta. L-ai contactat prin saliva sau secretii genitale, poate ca nu acum, dar cert e ca abia acum ai simptome.Nu ai spus daca e bucal sau genital. Cel bucal se trateaza mai usor, cel genital insa e mai grav si necesita consult si tratament de specialitate.

| gigiro a răspuns:

Mai mult ca sigur. Ai grija de igiena organelor sexuale, pentru ca herpesul genital e periculos, herpesul fiind o boala virotica.Sexul oral, vine mai tarziu intr-o relatie.asa incat renuntati.

| elasexygagica a răspuns:

Da, este posibil sad

| Азбука a răspuns:

Da, pentru ca iubitul tau n-a folosit antiseptic la locul faptei laughing

| haiZI a răspuns:

Da.
Igiena mai intai de toate si placerea dupa.pa

| DenisaBiluta a răspuns:

Da domnisoara blushing e posibil! dupa ce te linge`n p... a vrei sa te linga si`n gura?