Bula
| Bula a întrebat:

Dupa parerea ta: Cum trebuie sa fie BARBATUL IDEAL?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Teoretic asa cum spune Delia 75!
In multe cazuri... e bine sa FIE!
Bun ...rau...SA FIE!
E rau fara!

98 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Rog fetele sa nu omita banii. Multumesc.

mlm
| mlm a răspuns:

Fidel, tandru, atent, manierat, sincer, comunicativ, un exemplu bun pentru copiii, non violent, glumet, romantic si sa nu fie gelos.

assiris
| assiris a răspuns:

Daca "Delia 75" nu se oprea din scris, atunci ar fi continuat cu: Trebuie sa nu fie gelos cda cea de langa el flirteaza cu altcineva, sa nasca copii, sa-i ingrijeasca, sa-i alapteze, sa fie un bun cosmetician, maseur, sa poata inlocui sotia la orice treaba casnica, sa faca totul ca un catelus cuminte chiar daca nu primeste bombonica, sa mearga ziua la serviciu unde sa aiba un salariu generos, sa-i ofere sotiei la fiecare sf, de saptamana cite un voiaj si chiar daca este obosit sau trebuie sa stea cu copiii, sa fie incintat daca sotia va fi insotita de altcineva, noaptea sa fie amantul perfect iar in timpul liber sa repare cite ceva prin casa, sa duca copiii la joaca, sa plimbe catelul si... mai sunt multe inca.
Dar... cred ca dupa toate astea ajung la vorbele "allesei": "Bun ...rau...SA FIE! " caci daca nu e, ajungi sa vorbesti singura ca sa nu uiti cum se face asta.

April
| April a răspuns:

Ideal este barbatul pe care il iubestiAcelasi raspuns si pentru a doua intrebare.Caci nimeni nu intruneste toate calitatile insirate mai jos, dar iubirea iarta, rabda, sufera toate, crede toate-si nadajduieste toate... N-am spus-o eu -Aspus-o cineva mai intelept decat mine...eU DOAR IL CRED...

| Cryssy a răspuns:

Nu exista barabatul ideal. Asa cum nu exista nici femeia ideala. Exista doar barbatul/femeia potrivit/a. Pentru mine barbatul ideal, cum ii spui tu, este barbatul care stie sa ma inteleaga, sa ma iubeasca, sa ma respecte, sa ma ajute cand am nevoie. Sa ne completam reciproc. love struck

| DenissaDeea a răspuns:

Sa stie sa se descurce in viata si ce vrea de la viata, sa faca fata oricarei situatii, sa fie familist convins, sa-si iubeasca si respecte familia, sa stie sa invarta bani si sa nu simta lipsa banului.

| LuS[z] a răspuns:

Inalt saten sau blond cu ochii verzi.trebuie sa fie inteligent intelegator si sa aiba simtul umorului. daca stii pe cineva cu caracteristicile astea sa ma anunti si pe mine ok?laughing

| ada a răspuns:

Auzind aceasta intrebare, multe femei sunt tentate sa insire o imensa lista de calitati(frumos, destept, amuzant, fidel, sa nu bea bere, devreme acasa, bogat sau mai stiu eu cum). Eu pot sa iti spun decat ca pentru mine barbatul ideal este acela care ma iubeste si ma face sa ma ma simt iubita.

| Deea a răspuns:

La Delia 75 trebuia sa-i dai funda

| qwerty21 a răspuns:

Eu sunt barbatul ideal...
sunt baiat...si am si defecte si calitati
vroiam doar sa zic ca nu exista barbat ideal, doar barbat bun...happy

| Delia 75 a răspuns:

Barbatii spun ca suntem pretentioase si ca cerem prea multe de la ei, iar noi ne suparam si nu intelegem de ce le e lor atat de greu sa ne faca pe plac. Eu m-am tot gandit si impreuna cu cateva prietene am alcatuit un portret al barbatului ideal. Daca lista ti se pare incompleta, adauga si tu "cerintele tale".

- Sa te iubeasca. Sincer. Asta e probabil lucrul cel mai important.

- Sa fie un bun tata. Un barbat care se joaca cu copii e adorabil, asa ca s-a votat! Barbatul ideal trebuie sa iubeasca copii si sa stie cum sa se comporte cu ei. El stie ce trebuie sa manance micutii, stie sa le zica povesti captivante si stie ca la 10 se da stingerea. Iar noua niciodata nu ne va fi teama sa-i lasam singuri cu copii.

- Sa nu fie violent. Daca un barbat indrazneste sa ridice mana la tine atunci e clar ca nu are cum sa fie perfect. Scapa de el si nu-l lasa sa te mai umileasca.

- Sa fie romantic. Cui nu-i place sa primeasca flori si ciocolata de la persoana iubita? Sau cui nu-i place sa auda un "Te iubesc" soptit in fata semineului sau pe o plaja la rasaritul soarelui? Dar o serenada sub balcon?� Desi unora romantismul li se pare ceva de prost gust, gesturile romantice ne fac intotdeauna ziua mai frumoasa.

- Sa aiba simtul umorului. Trebuie sa te faca sa razi atunci cand esti trista, prin glumele lui sa te faca sa uiti de toate necazurile si sa-ti dai seama ca viata e frumoasa doar ca uneori trebuie sa faci haz de necaz.

- Sa fie bun la pat. Sa experimentati mereu noi pozitii din Kama Sutra, poate chiar sa inventati voi unele. Sa nu treaca la « fapte » fara preludiu, sa stie unde e punctul G si sa te tina in brate dupa.

- Sa fie cultivat. Sa citeasca, sa mearga ocazional la teatru, sa aprecieze muzica de calitate.

- Sa fie harnic si eficient. Barbatul ideal nu trebuie sa leneveasca pe o canapea in timp ce tu nu-ti mai vezi capul de treaba. Pe langa lucrurile care orice barbat trebuie sa le faca in casa (dusul gunoiului, batutul covoarelor), te va ajuta la curatenie, spalatul vaselor si alte activitati gospodaresti.

- Sa mearga la shopping cu tine

- Sa aiba un job bun. Cand spun «job bun» nu ma refer neaparat la un post de director, dar barbatul visurilor noastre are un salariu frumusel din care isi permite achizitionarea unei masini si a unei case numai a lui.

- Sa fie fidel. El nu intoarce capul dupa alte femei pentru ca stie ca intr-o relatie serioasa fidelitatea e obligatorie. Si mai stie ca te iubeste si ca nu vrea sa te faca sa suferi.

- Sa fie atragator. Trebuie sa arate bine si in acelasi timp trebuie sa se ingrijeasca. Pe acest barbat il vei gasi mereu imbracat potrivit ocaziei, cu freza aranjata perfect si cu manichiura facuta.

- Sa prefere o seara linistita petrecuta cu tine decat sa se intalneasca cu baietii. Pentru el tu esti cea mai importanta asa ca, mereu va prefera sa-si petreaca timpul cu tine. Pe amici ii poate vedea mai tarziu, si oricum ei vor intelege.

- Sa aiba grija de tine. Cand esti bolnava sa te ingrijeasca, iar cand ti-e frig sa-ti ofere geaca lui. Cu alte cuvinte, sa stie sa fie galant.

Cam astea ar fi trasaturile principale ale barbatului din visurile noastre. Recunosc ca un asemenea barbat e foarte greu de gasit sau poate nici nu exista. Insa am si o veste buna : cea mai importanta calitate e sa te iubeasca enorm si sa te pretuiasca ca pe o comoara! Asa ca, daca indeplineste aceasta conditie si daca si tu il iubesti, restul nu mai conteaza!

| MinnieHaha a răspuns:

Draga mea luz, my boyfriend este cum vrei u. Dar este saten! Si in legatura cu intrebarea, mie una imi place de baiatul de care ma indragostesc(insa in general, prefer par saten, si ochii verzi)big grin

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Pei sa fie intelegator, sa ma iubeasca, sa fie inalt, sa aiba ochii albastri, verzi sau caprui :d sa ma respecte happy

| mioara a răspuns:

Nu exista barbatul ideal

| marya a răspuns:

Daca te gandesti mai bine nu exista asa ceva dar ne putem inchipui: amuzant, dragut.sa se comporte bine cu prietena, sa nu isi lase prietena balta pentru un amarat meci de fotball

| silvia_3962 a răspuns:

Prea barbatul ideal pentru orice femeie e greu de gasit. nu cred ca exista barbatul perfect...pentru orice femeie! dar pentru mine ar fi:sa nu bea, sa fie linistit, amuzanit, sa isi iubeasca femeia. si restul vine de al sinehappyhappy

| perla a răspuns:

Nu exista barbat ideal! fiecare cu ale lui, daca ar exista atunci nici o femeie nu l-ar avea pentru ca nu am sti sa-l pretuim!

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyCautand aici pe site cateva intrebari carora as putea sa le"arunc"raspunsul meu inutil, am gasit aceasta intrebare, care. dupa cum vad. e destul de batrana, si totusi nu ma pot abtine sa nu raspund.Cu putin timp in urma, aveam atatea"cerinte"pentru barbatul ideal, dar acum, le-a suflat vantul pe toate, si pun o intrebare tuturor fetelor, barbatul ideal ar inseamna ceva apropiat de perfectiune:V-ar placea ca totul sa fie perfect, sa fie calculat, la locul lui? Unde ar raamane impacarea, care este atat de dulce, unde ar ramane noptile nedormite"aberand"pe teme in care aveti pareri diferite.Sunt atat de multe lucruri care ar lipsi daca ar exista acest barbat ideal.Incat eu am ramas doar la:Sa ma IUBEASCA, si sa aiba DEFECTE(unii oameni reusesc sa aiba atat e putine, de aceea am spus), sa fie OM, sa GRESEASCA...Sa fie un.barbat!happy

| petru a răspuns:

Demn, in fata oricui
Neobosit si harnic gospodar, in casa lui
Supus familiei sale cu trup si suflet, pentru a invinge vicisitudinile si nevoile vietii
Darnic si cumpatat cu ai sai
Desigur iubitori de semeni si in Voia Tatalui Ceresc sa izbandeasca a duce greaua povoara a unui Om, Sot, Tata si fiu smerit.

| nikolikky a răspuns:

Imi place la un barbat sa imi repete mereu "te iubesc", nu ma mai pot satura sa aud cuvintele astea. dar cand le spune sa fie din suflet.sa ma faca sa rad.sa fie atragator si galant

| imortal a răspuns:

Dumnezeu(religia.care crede faza cu maimutele sau alte ciudatenii problema lor) cand a "facut" omul nu a zis Adame tu esti perfect si cine o sa mai iasa ca tine o sa fie si el perfect. pur si simplu a zis "inmultiti-va" laughing) asa ca barbatul ideal nu exista decat in mintea noastra, asa cum ne inchipuim fiecare sa avem barbatul/femeia "ideal/a=potrivit/a" langa noi. fundita nu cred ca meritam, dar la inteligent aveam sigur 10 puncte. tonguebig grin

| DUTCH a răspuns:

Cred ca ada a spus cel mai bine.

| DUTCH a răspuns:

Delia 75, cred ca ai cam lungit lista.
sa nu fie gelos, sa fii iubita, responsabilitatea, sa nu fie violent sunt principalele, si daca le detine pe astea, atunci va fi si un tata bun.

| ionela8822 a răspuns:

Acela care se poate compara cu un tricou in care iti sta bine, te simti bine, si se muleaza perfect, adica trebuie sa fie cel care ma completeaza din toate punctele de vedere de ex atunci cand is suparata el trebuie sa ma faca fericita, cand cad el sa ma ridice, etc...

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Perfect pentru mine;;].

| Ramona_5995 a răspuns:

Sunt de acord cu Assiris big grin.

| by3nkwtssa a răspuns:

Inteligent calm muncitor iubitor si nu in ultimul rand orice femeie isi doreste si sa fie, daca se poate, DRAGUTZ...

| MrDemonitzxa a răspuns:

Calm, destul de dragut. sa stie cum sa se comporte cu o fata (se include a nu fi badaran). big grin sa aiba gusturi si la imbracaminte cat de cat. sincer si cu simtul umorului dezvoltat. cred ca macar o caracteristica din acestea va atrage orice femeie/fatawinking

| hippiemuslim a răspuns:

Sa aiba o musculatura medie, penis de 17 cm +, erectie de peste 90 de grade, fund frumos (nu stiu la ce ajuta, dar e important), par frumos, fata ce inspira mult testosteron (cu sprancene groase si barbie ascutita).
Insa unisex vorbind, sa poti avea o discutie coerenta cu el, sa fie convingator, amuzant, de incredere si alte chestii siropoase dupa care se topesc femeile.