| Swallow a întrebat:

E atit de rau ca vreau sa-mi pastrez virginitatea pina la casatorie?! Daca da~ de ce?! voturi si fundy :* happy

Răspuns Câştigător
| oAnna a răspuns:

Rau? cine ti-a spus? E cel mai bine, decat sa ti-o pierzi cu cineva care nu o sa iti fie sot toata viata. Asa ca la casatorie esti sigura ca respectivul iti va fi primul si ultimul barbat in viata ta. Si totusi, rochia alba de mireasa inseamna fecioria ta.

14 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Hmm nu prea multe fete mai vor sa fie "fete mari" pana la maritis in zilele noastre. Multe dintre ele isi incep viata sexuala pe la 16-17 ani mai mult din placere. Partea buna e ca incetul cu incetul capeti experienta si cand va fi sa ai relatii sexuale cu viitorul sot, vei fi pregatita si vei evita momentele de stanjeneala de care ai parte de obicei la primul contact sexual. Oricum e si mai greu de gasit un baiat care sa fie virgin in costum de mire, dar aici e vorba de alegerea ta, care pana la urma conteaza cel mai mult. Daca vei gasi persoana potrivita, ea te va intelege si te va ajuta sa treci peste acest pas mai usor.

| alylove15 a răspuns:

Nu e nimic rau...chiar e un lucru foarte frumos ca vrei sa te daruiesti persoanei cu care iti vei petrece restul vietii sa zic asa.Este de apreciat daca vrei sa faci asta...sotul tau o sa aprecieze asta si o sa fie sigur ca nu ai fost o cu*va ca cele care sau culcat cu foarte multi.

| Swallow explică:

BaiatulAnonim@ nu conteaza daca el va fi sau nu,conteaza eu sa fiu. A,si partea cu experienta, toti incep de undeva, nimeni nu stie din prima cum se facewinking asa ca mai devreme sau mai tirziu nu vad diferenta happy

| XK a răspuns:

Ai un 10+ de la mine, si un mesaj de incurajare in pastrarea virginitatiiwinking

| Betty18 a răspuns:

Ma uite si eu sunt virgina pentru ca inca mai astept baiatul potrivit, dar nu visez ca o sa fac asta la casatorie. Stii cum e acuma...inainte se traieste cativa ani in concubinaj, vezi daca te potrivesti cu persoana respectiva si chestii de genul. Dureaza aceste chestii de obicei si nu stiu cati ar fi dispusi sa astepte. si eu am o prietena care vrea sa astepte pana atunci si o admir pentru asta, dar nu stiu cine o va astepta atat timp. Bine sa zicem ca intalnesti unul, iubire mare dupa un an te casatoresti, virgina in noapte nuntii toate bune si frumoase. dupa cativa ani poate va trebui sa divortezi sau chiar mai devreme...atunci ce faci?

| nekokami a răspuns:

Nu e nici rau dar nici bine nu e.depinde de varsta la care te casatoresti.eu cunosc pe cineva care s-a casatorit la 32 de ani fiind virgina.noaptea nuntii s-a sfarsit la urgenta.himenul se face mai rezistent o data cu trecerea anilor si va fi mai greu sa se rupa. oricum asta depinde doar de tine, dar u cred ca doar o viata ai.traieste-o din plin, dar cu cap.ps.si daca "printul"cu care te vei casatori se transforma in broasca?¿merita?¿

| Spinoasa a răspuns:

Te admir si respect pentru ca in sfarsit gasesc o fata cu aceeasi parere ca mea.Este ceva de invidiat sa gasesti fete virgine pana la casatorie.In ziua de azi mai multe!(ma abtin)! Ai grija de tine si mentineti ideea pana la capat.happy

| hackey a răspuns:

Si daca divortezi de printul tau? Atunci ce faci? Au mai fost fete in cazul tau care s-au casatorit, "au facut dragoste" cu sotul, au divortat si au ajuns sa regrete faptul ca au stat atata timp degeaba

| Catheryne a răspuns:

Nu este deloc rau. Daca vrei sa-ti pastrezi virginitatea pana la casatorie esti o fata de admirat. Nu te lua dupa gura lumii si nu fi niciodata ce vor altii sa fii, fii tu insuti fara sa-ti pese ce cred altii despre tine. Doar asa te vei simti libera si vei trai viata din plin. Daca vrei sa-ti pastrezi virginitatea pana la casatorie nu te lasa influentata de societate. Fa-o doar atunci cand vrei tu si te simti pregatita. Sper ca ti-am putut fi de ajutor! happy

| darkglass a răspuns:

Nu e un lucru rau ca vrei e de apreciat daca asa gandesti insa.barbatii nu apreciaza atat de mult o virgina, pentru ca a-2a zi numai e, nu o sa stea legat de tine doar pentru ca te-ai casatorit virgina nu inseamna mare lucru pentru el si probabil vei ajunge sa vezi ca sacrificiul tau a fost facut degeabahappyo vei face cand te vei simtii pregatita si vei iubi acea persoana, asa nu te vei simtii niciodata pareri der rau

| FesCuDungi a răspuns:

Wow, esti cred ca prima fata pe care o aud cu virginitatea pana la casatorie! nu este ceva rau, dar la liceu/scoala, cand altii vor auzi, vor face glume pe chestia asta! totusi, este de admirat la ce te gandestiwinking

| Swallow explică (pentru FesCuDungi):

Nu`mi pasa, important e ce cred eu si ce vreau sa fac eu happy

| ZoZoHeart a răspuns:

Depinde de punctul fiecaruia de vedere. Pentru persoanele adulte este foarte bine asa, in schimb elevii de liceu (sau chiar unii din generala) vor rade de tine ca nu ai facut-o inca. Depinde de cum crezi. Dupa mine, este bine sa faci sex doar cand vrei sa ai copii, eu una nu as face asta NICIODATA de placere (scarbooooooos). Ti-am zis, cum crezi tu. Unii ar zice ca e rau, altii ca e bine. Consulta-te cu prieteniiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect!