| teo77 a întrebat:

E normal sa ai un testicul mai mare de cat unu? ca mie 1 imi sta mai sus si unu mai jos e ceva rau?

9 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate fi normal dar poate exista si o afectiune. Ar fi bine sa mergi la medic sa te asiguri ca totul e in ordine. Argumenta cineva ca a citit ca toata lumea le are asa altfel n-ai mai putea sa mergi. laughing))) Ok deci eu le am egale si pot sa merg foarte bine. Testicolele stau in chiloti nu intre picioare, si il asigur ca nu stau intre picioare nici daca n-ai purta chiloti, poate doar daca le ai prea lasate. Caz in care tot o pereche banala de chiloti de ajuta.

Era sa uit, de obicei un testicol mai jos decat celalalt se intampla sa existe destul de des, mai ales cand sacul scrotal e prea mare (lasat). Ceea ce nu prea e normal si poate indica o afectiune e dimensiunea. Testicolul in sine, facand abstractie de scrot, daca e mai mare unul decat celalalt poate fi un motiv de ingrijorare.

| AtateaConditii a răspuns:

Da e normal, am citit undeva ca asa e la toata lumea deoarece daca le avea-i egale nu putea-i merge.rolling on the floor

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AtateaConditii):

Ai citit prost, eu nu le am inegale si te asigur ca nu-s chior.

| AtateaConditii a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Deaia merg barbatii crăciți...acum inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfect normal daca nu se vede exagerat de mult, si daca ai suspiciuni, mergi la urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie o diferenta prea mare intre ei.

| AmaToaRea a răspuns:

Este foarte normal asa e la toata lumea insa nu e mare diferenta happy e exact ca la femei un san mai mare decat celalalt

| dusmanul86 a răspuns:

Este normal

| Razvaneserios a răspuns:

Anul trecut am descoperit si eu asta si m-am dus la tata si mi-a zis ca e normal. Eu i-am zis ca nu e medic si ca trebuie sa ma consulte cineva. Nu a zis nimic, a doua zi m-a dus la doctor si mi-a zis si medicul ca e normal, Deci nu iti face griji, e normal