| andypk a întrebat:

E pacat daca faci laba?

Răspuns Câştigător
| fosnet a răspuns:

E un experiment si nu e pacat. Fete si baieti, toti incercam asta, mai devreme sau mai tarziu.

| Marius020202 a răspuns (pentru fosnet):

Ba Să, Este un păcat daca te masturbezi/faci la.ba.
Citiți aici pe link-ul de mai jos
http://m.libertatea.ro/......cat-829296

14 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Religia creștină spune că e păcat să "arunci sămânța pe pământ" cum spune și că e păcat să faci sex pentru plăcere, trebuie mereu fără protecție și ca să faci copii. Treburile s-au schimbat de acum 4000 de ani când trebuia încurajată natalitatea. Medicii și sexologii spun că poate fi chiar bine pentru tine, dacă o faci rar, când simți că nu mai reziști și ai nevoie de o relaxare. Te ajută să te destresezi, să-ți cunoști organismul. Acum decizia e a ta.

| baru a răspuns:

Sall. Pacat este sa furi si sa umblii in pielea goala! Dar eu ma intreb? De ce sa faci, cand totul in jurul tau pute? Pa!

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru baru):

Adam şi Eva au fost creaţi goi, nu îmbrăcaţi.

| Marius020202 a răspuns (pentru baru):

Ba Da, Este un păcat daca te masturbezi/faci lab.a.
Citiți aici pe link-ul de mai jos
http://m.libertatea.ro/......cat-829296

| Allrc24 a răspuns:

Da e pacat.Masturbarea provoaca prb de sanatate de natura hormonala.totodata are efecte psihologice.te vei simti inferior si in timp dezvolti dependenta fata de masturbare si o inclinatie perculoasa spre perversiuni.cel mai important argument este acela ca masturbarea e pacat.trebuie sa iti marturiseasca pacatul la spovedanie sa fii iertat

| Nuvăsufăr a răspuns:

E păcat doar dacă te vede Dumnezeu.

| evenso a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Dumnezeu vede totul! laughing

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru evenso):

Eram sarcastic.

| evenso a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Mi-am dat seama.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru evenso):

Mă bucur.

| Marius020202 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Da,Este un păcat daca te masturbezi/faci lab.a.
Citiți aici pe link-ul de mai jos
http://m.libertatea.ro/......cat-829296

| ConnstanntiN a răspuns:

Teoretic DA, practic toti o facem.

| Cristina45 a răspuns:

nu e pacat laughing

| Herra a răspuns:

Nu este nici un pacat e doar un mod de ati ocupa timpul cel putin pentru baieti

| Alex00727 a răspuns:

Da

| Alex00727 a răspuns:

E păcat pentru ca iti dai sămânța jos din tine si cu sămânța aia poți face un copil.

| Gabriel_Salagianu_1990 a răspuns:

Este foarte mare pacat daca faci laba...E desfranare! Chiar daca mi-am facut-o.Dar nu o mai fac.straight face