| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa uiti o persoana pe care ai iubit-o foarte mult, mai mult ca propria viata?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
E ca o rana grava, se vindeca, se inchide, dar intotdeuna va ramane cicatricea.

| darrio2007 a răspuns:

Daca te referi la aia casatorita, las-o in casnicia ei. Cauta pe cineva de varsta apropiata cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil, daca acea persoana te-a ranit atat de rau, incat sa nu mai vrei sa o vezi niciodata.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca e posibil sunt n persoane pe care le poti iubi la fel, ca dovada ca daca nu era acea persoana pe pamant, iubeai pe altcineva.

| Hammurabi a răspuns:

De uitat nu uiți, pentru că nu uiți nimic din ce se petrece în viața ta (dacă ești o persoană sănătoasă). laughing
Dar, după ce vei cunoaște și vei iubi pe altcineva, nu te va mai afecta deloc amintirea veche cu fosta iubire.
Asta e valabil doar dacă nu faci parte dintre cei care fac obsesii pe viață pentru cineva și își blochează singuri posibilitatea de a mai avea o viață normală în continuare.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu ai cum să uiți niciodată. Chiar și la bătrânețe o să mai amintiri pe retina cu ea.
Păi gândește-te nu ai cum să uiți o persoana cu care ți-ai împărțit intimitatea.

| Eireann a răspuns:

Timpul vindeca toate ranile. Nu o sa uiti dar se estompeaza si amintirile, si durerea.

| 1997onur a răspuns:

Ce vrei sa spui ca vrei sa renunți la tot ce iubești cu adevărat chiar și la viața ta? Nu nu ai cum asta ar însemna să renunți la tot ce iubești cu adevărat și la viața ta.

| Goddessss a răspuns:

Nu ai cum

| Maraa345 a răspuns:

Nu, o sa-ti aduci aminte cu drag de ea.

| 1986girl a răspuns:

Da este posibil ba chiar sa fii si mai fericit pentru ca urmatoarea persoana pe care o vei avea in viata ta tu vei sti cum sa te comporți, dar există un secret pe care sper din suflet sa il asculti, in momentul in care tu faci o opsesie si lasi iubirea asta mare sa puna stăpânire pe tine iti vei distruge lunii chiar anii pentru ca nu te vei mai concentra pe viata ta ci vei lasa ca acea persoana sa fie fericită in timp ce tu trăiești în trecut, secretul este sa o ierți sa o uiti si sa iti vezi de viata iar daca tu faci asta viitoarea relatie va fi pură pentru ca inima si gândul tau va fi in prezent si nu in trecut, te asigur ca doar tu iti poti construi fericirea deplină, Succes!