`ello laughing. hey. am la scoala mea un tip decare'mi place fffff.mult.Tot timpul cand trece pe langa mine, din gluma se apropie doar ca sa ma atinga cu umarul, odata am iesit deodata de la scoala... si mi-a povestit cum si'a lovit imprimanta si a stricat'o apoi eu i'am zis ca n'am chef sa'l enervez ca sa nu se intample si cu mine ca si cu imprimanta. apoi mi-a zis ca in mine n'ar da nici platit deoarece ii sunt o prietena buna si de treaba.Mai e o problema, avem acelasi nume de familie. dar cred ca e numai o coincidenta... deci intrebarea e. S'ar putea sa ma placa?confused

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate. Incearca sa il cunosti mai bine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Eu una nici nu stiu ce sa zicbig grin Nu il cunosc sa iti pot spune cu siguranta ce simte elbig grin Dar am senzatia ca si el te placelove struck Mai ales pentru ca a spus ca nu ar da in tine niciodatabig grinParerea mea este sa ii studiezi foarte bine comportamentul si cu timpul iti vai da singura seama daca te place sau nu love struck
Incearca sa te bagi in seama cu el cat mai multbig grinSa deveniti din ce in ce mai apropiati love struck
Mult succes scumpo!kiss

| fluturas a răspuns:

Pai ori te place ori te considera o prietena f buna happy
cu timpul o sa-ti dai seama.

| MonicutZZa a răspuns:

Odata ce iti povesteste despre problemele lui, cred ca te considera o prietena buna. Chestia cu atingerea umarului, e la fel, un gest de amicitie. Eu una nu cred ca el isi doreste mai mult decat o relatie de prietenie si nu cred ca merita sa strici asta. In timp, multe relatii de prietenie se transforma in relatii de iubire, cu atat mai mult cu cat, ca prieteni, va cunoasteti foarte bine si sunteti obisnuiti sa va spuneti unul altuia problemele, sa discutati.
Eu zic, pentru moment, s-o lasi asa, atata timp cat totul e bine, ca nu merita sa strici nimic.
Succes!

| pisicutsa a răspuns:

Daca a zis ca ii esti prietena buna si de treba asta ceva insemna...citind ce ai scris despre un mic secret de al tau imi aduceam aminte de ceea cum se ifiripea la mine dragoste incepind cu aceste cuvinte. am cerut ajutor de la el.si el mi-a raspuns cum sa nu te ajut daca imi esti prietena, indata dupa cuvintele acestea a inceput sa mi se bata inima mai tare si mai tare. Asta e un bun inceput, nu-l rata, tine-te de el cu ambele miine.Iti urez succes mare cu baiatul cela!

| irina_4793 a răspuns:

Te place sigur! Acum incearca sa afli daca te place mai mult decat o prietena. Te pup!happy

| Spintecatorul a răspuns:

Baietii rar considera o fata "o prietena foarte buna", deci eu zic ca te place.

| Pana a răspuns:

Eu cred ca totusi nu ii esti indiferenta.mai asteapta putin si iti vei da seama.mi.ai amintit de mine cum eram prin clasa a 9. a laughing tot la fel, faze cu umarul, sau cu privirile din usa clasei oh go on era frumos. mai vreaulaughing

| Oanny a răspuns:

Se poate cu timpul iti vei da seama

| psycho_5607 a răspuns:

Posibil. Sau poate te vede ca o buna prietena.

| Gogutzu a răspuns:

Probabli ti-a spus faza cu imprimanta pentru a te impresionahappy. asa mai fac uni...este posibil. din moment ce ti-a spus ca in tine nu ar da nici platit... poate ca vrea sa se apropie mai mult de tinehappy. totul va veni odata cu timpul.si vei vedea daca te place. sper ca te-am ajutathappy
Bafta!:*

| ranni a răspuns:

Da s-ar putea dar s-ar putea sa te priveasca doar ca pe o prietena buna.eu zic sa incerci sai explici problema ta...sau sai dai de inteles macar...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai zis, s-ar putea. Ai putea sa vorbesti mai mult cu el, sa-i devii o amica pentru a prinde curaj sa-ti spuna ce simte pentru tine.
Daca il placi cu adevarat, nu-l lasa sa-ti scapehee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca are doar stima si respect fata de tine, probabil te socoate de o sora sau un bun prieten, si cred ca el nu-si va permite sa schimbe aceste relatii pe relatii de dragoste... Eu sunt baiat care am aceeasi situatie cu o prietena si spun dupa mine...

| hulk90 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa afli asta chiar thu! deci trebuie sa te imprietenesticu prietenii lui! e cel mai usor asa!
succes!

| mihaella00 a răspuns:

Posibil. Poate nu are curaj sa-ti spuna sentimentele ori te considera ca prietena... dar totusi ar trebui sa devi foarte buna prietena cu el ca sa te apropii de el! Bafta big grin

| Sfarsit...de...inceput....:)) a răspuns:

Poi eu cred ca te place. Da` mai bene ii zici ce simti pentru el sh dupa poate el iti raspunde la fel.nu stiu parerea mhea...Bft...winking