| AlinutzaDragutza21 a întrebat:

Este normal ca mama ta sa umble in cosul de gunoi si sa iti desfasoare tampoanele sa vada cat sange a curs in ele? Ca ma cicalit pentru. ca nu era tamponu plin ochi dar totusi l-am schimbat. Ce naiba sa fac? Sa nu imi mai pun si sa ii murdaresc cersafurile sa sa ii arat ca si pentru 2 picaturi de sange trebuie sa "irosesc" un tampon?

Răspuns Câştigător
| Loola19999 a răspuns:

Vorbeste cu ea si explica-i. ca in primul rand nu e igienic sa-ti deschida tampoanele, apoi nici pentru tine nu e igienic sa folosesti un tampon mai mult de 6 ore, iar de la 4 ore, incepe sa se simta un miros neplacut.Si apoi, spune-i ca te simti inconfortabil ca te verifica in acest mod, e anormal.

11 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi fata draga?

Vorbeste cu ea, noi orice ti-am zice mama ta tot ca ea va face. asa ca vorbeste cu ea ce naiba doar sunteti femei. daca tatal tau iti spunea asta mai ziceam. dar asa? take care

| iiUser20 a răspuns:

Parerea mea: Nu, nu este! wtf!

| Lavii007 a răspuns:

Nu este. Incearca sa ii explici ca nu e bine si nu te simti confortabil sa il tii asa mult timp fara sa il schimbi.

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Nici macar nu este igienic sa il tii pana este plin ochi.

| MeddyMaddy a răspuns:

Explica-i si ei ca nu e igienic in primul rand sa tii un tampon mai mult de 6 ore, chiar daca nu era plin. Iar noaptea foloseste tampoanele speciale (ex: always night).

| j1NNNx a răspuns:

Normal ca nu e normal! laughing)

| ana233 a răspuns:

Nu e normal deloc! Daca ai sta atata timp cu absorbantul de fiecare data, ai putea face vreo infectie sau iritatie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce naiba am citit... cum sa iti verifice tampoanele folosite... wtf?

greece12
| greece12 a răspuns:

Normal nu e.
Spune-i clar ca esti sensibila, simti mirosul imediat si te deranjeaza cumplit, plus ca sangele scurs iti da o senzatie stranie, o alergie ciudata si simti nevoia sa te schimbi imediat.
Exagereaza si te va lasa in pace, nu e deloc normal ceea ce face!

| Zuzabaaa a răspuns:

Parerea mea: Mama ta vrea sa faci economi de tampoane doar e criza nu iti da bani pe fiecare zi sa iti iei tu tampoane laughing) :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzabaaa):

Dar totusi!hee hee. Pui cate un leu deoparte in fiecare zi, si o data pe luna ai sa-ti iei cateva absorbante pe luna respectiva.
Mi se pare destul de anormal si ciudat in acelasi timp.
Nu mi se pare corect delocstraight face
Frate, sa te verifice cand are dubii ca ai facut sex...nu sa vada cat sange ti-a curslaughing
Vorbeste cu ea deschis si spune-i tot ce te deranjeaza.
Baftahappy