| DeeaD1 a întrebat:

Este normal sa fi indragostita de la 13 ani? E ceva prematur? Adica simt ceva care a trecut de o simpla atractie. Oare incurc sentimentele?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prima data m-am indragostit la 12 ani, fluturasi si tot setul. Si mi se pare draguta iubirea asta de copii pentru ca e pura si inocenta.

Nu cred ca incurci sentimentele. laughing Dar poate sa fie si ceva foarte trecator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E atractie fizica la varsta aia, pana la dragoste mai ai de mancat fasole, mai pe romaneste.

| Andruta7 a răspuns:

Da este ceva firesc, dragostea nu are varsta. Depinde ce sentimente, daca il placi si deja a devenit ceva serios nu te grabi sa fii intr-o relatie, sa iti placa si sa il iubesti dar inca pentru o relatie lunga nu esti pregatita.Aici depinde si varsta lui daca are vreo 13-16 nu te gandi la ceva serios pentru ca nu o sa tina mult, dar daca are +18 nu te grabi, da-i timpului timpwinking