| ClausClausi a întrebat:

Fetele, cum v-ar place sa fiti abordate( ce openuri va plac ), sau cum sunteti abordate de obicei? Care e limita dintre bun simt si nesimtire? dau funda la cea mai realista fata.

15 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Eu, una, mi-ar placea sa fiu luata pe ascuns, pe ocolite, ca sa aflu mai tarziu ca tipul ma place, sunt luata de multe ori direct, si nu-mi convine. As vrea sa fie educat si sa nu aibe tentative de pipait, ca nu suport. Sa le aibe cu caterinca, ca nu ma supar in glume. Nesimtirea, cat mai mica, si fara idiotenii pentru cocalari.

| KaRa23S a răspuns:

Mai oricum, numai sa nu ma sarute direct, sau sa puna mana pe zone mai putin accesibile. De obicei sunt 'agatata' din priviri si apoi din vorbe, schimb de numere de telefon etc. sau pe fb, messenger. Oricum trebuie sa stiu cu cine am de-a face. Bafta in continuare!

| amc a răspuns:

Nu prea imi place sa fiu agatata de baieti mai ales cand folosesc replici cum ar fi "hey gagica" sau ceva de genu. Ma seduce un baiat cu bun simt.
Oricum chiar daca ar avea toate calitatile din lume daca nu are acel ceva care caut si sa imi starneasca dorinta de al avea nu prea conteaza pentru mine.Asta depinde de fiecare fata...

| TuRneR01 a răspuns (pentru amc):

Cu bun simt, dar tipu-i nesimtit

| RAY a răspuns:

Fetele nu sunt pesti, nu se agata, eu cred ca trebuie sa fi tu insuti nu un fals, la urma tot se va vedea ca minti

Răspuns utilizator avertizat
| blueheart a răspuns:

Cel mai adesea:esti sexi, vreau sa fac sex cu tine. Apreciez sinceritatea in acest caz.Mai bine asa decat:esti frumoasa, ai ochi frumosi, m-am indragostit de tine.
Nu imi place sa fiu agatata. Punct

Răspuns utilizator avertizat
| blueheart a răspuns (pentru ClausClausi):

E cam acelasi lucru.In fine.Imi place ca un tip sa aiba simtul umorului. Daca el are chef de abordat-agatat trebuie sa se astepte si la un raspuns pe masura...Acum depinde si de starea mea. Daca sunt nervoasa s-ar putea sa primeasca mai mult decat se astepta laughing.

| Larisssaa a răspuns:

Pai eu nu ma las cucerita foarte usor. Ca sa ajungi la inima mea ai nevoie de mult timp. Imi place ca atunci cand un baiat ma place sa nu incerce direct sa ma sarute, sau sa imi ceara sa stau cu el. Imi place sa cunosc baiatul cu care vreau sa stau, sa ne cunoastem defectele reciproc. Momentan nu am prieten, si cini nu am nevoie. Nu ma grabesc imi place sa fiu singura, sa imi traiesc viata. Nu am chef de stres pe capul meu.
Eu nu vreau funda, mi-am spus doar parerea si sentimentele mele, si nu le-am spus doar pentru funda.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Pai mie imi place intai ceva discret. Ceva gen sa-mi atraga atentia, sa-mi zica ca ma place doar prin faptul ca ma apara sau sa ma ia in brate asaaa cu o mana...sau niste usoare gadilituri, fara palme la fund sau vorbe de ''expert'', ci ceva simplu si dragut, nu porcos.Sau sa o mai iei de mana, si sa faci si tu ceva mai ''erotic'' abia dupa ce te-ai cuplat cu respectiva, caci apoi e plictisitor.Insa o imbratisare si un sarut pe lobul urechii, dupa o asa zisa apropiere, pe mine ca cucereste pe loc. Apropo, sa iti iei si un parfum bun, ceva mai strident un pic si cat se poate de masculin.Nu te stradui prea tare caci dupa pari psihopat.BAFTA :*!

| soricelulRulz a răspuns:

Pai mai corect spus ar fi fost cucerite sau mult mai bine castigate. S-a trecem la subiect o fata o castigi usor, niste vorbe frumoase, bunul simt si unorul dar umorul cu o anumita masura glume dragute si haioase nu nesimtitewinking

| DaDyva1992 a răspuns:

Pai da nici eu nu-s sunt asa usor de cucerita.Adica eu cu acel baiat trebuie sa avem ceva in comun sau sa gandim chestii la fel.Trebe macar sa stim ceva unul drespre celalat.Un baiat care e dulce si iti face cadouri din cand in cand.Trebe sa ne vedem mereu. Trebe sa tina la mine nu doar sa ma aibe ca sa fie ''cool''.Nu doar un baiat care vreau sa faca sex cu tine dar sa te aiba pentru ce esti si sa te iubeasca neincetat. Da dar fiecare fata e diferit deci na...

| 0oSenioritao0 a răspuns:

Pai te eu sunt "agatata" de obicei in felu asta:
Vine baiatu la tine te intreaba cu te cheama... (cunostinta), dupa mergem sa ne plimbam, ne luam nr. de telefon. DAR TREBUIE SA FIE SI FRUMOS... si daca faci asta ar trebui sa mearga.
NICIODATA SA NU FACI ASTA:
-sa te duci la ea si sa ii pui mana pe fund;
-sa folosesti texte de proasta calitate( gagico; ai cazut din cer; tata-l tau e hot...)
-sa te lauzi ca ai bani, sau sa ii zici ca ii iei ce vrea ea... pentru ca daca faci asta si ea vrea sa stea cu tine sunt sanse sa vrea situatia ta financiara (buna)... Fundalove struck

| Nutella21 a răspuns:

Hai ma serios acum...Sunt 2 feluri de fete:fete care se cuceresc prin pipait sau vorbe gen:''Ce buna esti'' si fete care sunt cucerite usor doar prin vorbe calde si sfaturi la nevoie.Eu una am fost cucerita de cel mai bun prieten el fiindu'mi ca un frate mai mare(cu toate ca e mai mic)imi da sfaturi, este mereu langa mine, nu este barbar la fel ca aproape toti ceilalti baieti...Imi plac tipi mai sentimentalistihappyFunda?puppy dog eyes