| daniela_7403 a întrebat:

Fetelor nu am avut orgasm in timpul actului sexual, numai cind ma masturbez il am... mi-l vreau nespus de mult, cei drept ca iubitul meu ejaculeaza repede si placerea mea se duce... spuneti-mi cum e, dupa ce ai orgasm placerea revine? am mare placere cind fac sex dar nu-i orgasm, sau poate-l am si nu-l simthappyziceti-mi cum e...

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vin rosu! Mult vin rosu! El, nu tu... Vorba ai: "Bun pentru femei cand il beau barbatii"

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pune-l sa lucreze ceva mai mult. Asa cum ai avut curaj sa ne spui noua, mai bine ai face sa vorbesti cu el la fel de deschis. Spune-i ce iti place si, in timp, rezolvati problema impreuna!

| Encore a răspuns:

Da i o bere, 2 inainte la mine merge si tin mai mult tongue, bafta!

| canarita a răspuns:

Pai daca el nu se abtine si se termina asa repede...Ai discutat cu el despre asta sau taci ca o martira? Daca ai discutat cu el si continua tot asa inseamna ca este interesat doar de propria placere, ceea ce este f grav, mai exista si sexul oral, imaginatia, fanteziile sau inlocuirea cu cineva care te iubeste...

| dydy22 a răspuns:

Incearca sa il faci pe iubitul tau sa nu isi mai dea drumul repede asta este singur asolutie, orgasmul il simti

| DMV a răspuns:

Chiar daca nu sunt fata, voi incerca sa raspund pentru ca si eu am avut aceeasi problema cu fosta prietena: avea orgasm doar clitoridian si doar cand si-l provoca ea.
Ce-am facut? Am variat pozitia, cea mai buna care am gasit-o e pe la spate amandoi intinsi unul langa altul, astfel incat o mana e libera si puteam sa ii provoc eu orgasm clitoridian. Am prins experienta si la un moment dat a avut (zice ea) si clitoridian si vaginal. Cert e ca juma de ora dupa nu auzea nimic, era in lumea ei.
S-a mai intamplat cateodata sa fie foarte foarte sensibila la atingeri, nu neaparat in zonele erogene, si daca vroiam s-o iau in brate incepea sa planga - nici de bucurie nici de suparare, asa aiurea.
Iar despre intarzierea ejacularii sunt sprayuri, inele, poate iti spun alti baieti.
E bine ca ai curajul iei problema in mainile tale, multe fete nu fac asta si nu ajung niciodata sa simta cu adevarat bine.

| DMV a răspuns:

@totata: De ce te complaci in situatia asta? Nu te da batuta. Nici nu realizezi cat de simplu e dupa ce ai trecut.
Daca ai incercat de o groaza de ori si nu merge nicicum, nu isi da el destul interes, du-te la altul (sau prefa-te ca te duci - alegerea ta). El o sa faca o criza mare de gelozie, (nu-l condamna, e absolut normal) lasa-l sa se epuizeze in timp ce faci alt lucru (gatesti) si ii trantesti o pastila seaca uitandu-te foarte serios la el : "-Pai daca tu n-ai putut, eu ce sa fac?"(ridici din sprancene in semn de compatimire). Dupa care faci o pauza sa i se intipareasca faza in cap, te intorci si continui ce faceai inainte.
Daca joci cartea asta cum trebuie, el o sa munceasca in pat cu o patima greu de imaginat. Acum ca e receptiv la comenzi, ii zici frumos ce si cum sa faca.
Ai grija totusi si nu insista in directia asta(dupa ce ai orgasm ii marturisesti ca ai avut mai intens cu alt partener). Daca nu are destula incredere in sine o sa ajunga sa nu i se mai scoale deloc. Faza naspa ca doar la tine. In schimb lauda-l ce bine se descurca asa cum dresorul ii da un biscuite cainelui drept rasplata ca a efectuat exercitiul corect.

| Diav0la a răspuns:

Mai exerseaza, mai schimba partenerul ...si mai asteapta pana pe la vreo 30 de ani ...atunci e femeia femeie... tongue Mai schimba tactica de abordare ...schimba pozitia .amana-l... tachineaza-l... fa-l sa vrea mai mult si pentru tine si pentru el. Informati-va! Sunt o multime de informatii cu referire la amanarea momentului ejacularii, geme (de placere) domnu' Google... faceti o vizita la sexshop .luati-va geluri, ia-ti un vibrator si pune-l pe el sa-l manuiasca... Acuma no, depinde si de disponibilitatea voastra de a incerca lucruri noi... dar oricand aveti optiunea de a incerca ceva nou. Bafta si orgasme multiple!

| DrageanElena a răspuns:

Majoritatea barbatilor sunt la fel... daca beau putin mai mult dureaza si mai mult actul sexual.asa ca invita-l la o bere sau la un sange de taur(e bun pentru femei cand il beau barbatihee hee )

| totata a răspuns:

Si eu am aceiasi problema din pacatesadamincercat sa o rezolv dar cum barbatii sunt mult prea nu mai pentru ei am lasat-o baltasaddar tu mai incearca in continuare poate ai mai mult noroc ca minehappymult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel fetita nu am simtit niciodata placerea sexuala nici eu nu stiu ce sa fac!

| alexa01 a răspuns:

Salz daniela orgasmul se simte si e la fel cum il ai in timpul masturbari dar mult mai placut... sper ca o sa te bucuri de acest moment foarte repede:*