| anonim_4396 a întrebat:

Filmele pornografice, iti provoaca placere sau te, tensioneaza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Si una si alta cam in aceeasi masura. Depinde de tine cum reusesti sa te descarci fizic si emotional. Vizionare placuta si continuare la fel.

| Seba2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca nu dar curs impulsului, si ramai cu excitatia, iti poate crea probleme de sanatate sau doar iti provoaca um pic de teniune si placere?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Seba2013):

Daca as fi rau ti-as raspunde asa :
AdiNutuu a răspuns: Asta cu filmu te-ai pierdut?
Insa iti voi raspunde asa : Daca te uiti doar si iti reprimi pornirile nascute in timpul vizionarii se poate zice ca ai pierdut timpul degeaba/de pomana.

| Seba2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai, de ce sa pierzi timpul, daca iti provoaca placere?
Oricum am inteles ce ai vrut sa spui...
Medicii de aceea o recomanda, pentru a scapa de teniune.
Treaba este ca aceea tensiune este daunatoare si cand este practicata cu frecventa, nu numai atunci cand se blocheaza...
Ce crezi?
AdiNutuuu, nu mie mi-a raspuns, ci la altul care i-am eliminat comentariul.
Acela altul nu ii mai stiu numele, pentru ca l-am eliminat, oricum baiatul vroica sa faca cat mai multe comentarii, ca a vazut ca se da premii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Seba2013):

Masturbarea in limite normale este benefica mai ales in adolescenta deoarece prin ejaculare se descarca tensiunea erotica indusa de hormoni.Altfel apar polutiile nocturne, asa numitele "vise umede" apare tensiunea ce provoaca irascibilitatea, si alte efecte denatura psihica. Din acest motiv este recomandata masturbarea, autosatisfacerea iar realizarea esteusurata de stimulii erotici vizuali.

| Seba2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De ce tensiunea erotica poate sa ne imbolnaveasca?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Seba2013):

NU boala in sensulreal/adevarat ci efecte colaterale mai ales in randul femeilor. Sexul reprezinta un aspect foarte important in viata fiecarei persoane, deoarece are anumite efecte pozitive atat asupra organismului, cat si asupra psihicului uman. Viata sexuala este ceva perfect normal, deci trebuie tratata ca atare, fara prejudecati. Unii oameni decid sau sunt nevoiti, din diverse motive, sa se abtina de la sex, in anumite momente din viata lor. Acesta nu este, neaparat, un lucru rau, dar trebuie sa tii cont de faptul ca abstinenta sexuala, pe o perioada mai lunga de timp, iti poate afecta sanatatea. Iata care sunt riscurile la care te expui, daca nu ai o viata sexuala activa, mai mult de aproximativ sase luni de zile.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......42746.html
Follow us: @realitatea on Twitter

| Seba2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Desepre tensiunea erotica, vreau eu sa aflu mai multe.
De ce poate sa ne imbolnaveasca,
Dar vreau un articol stiintific, in care sa explice cum apare, ce insemna tensiunea erotica, si de ce ne imbolnaveste.

Cauta sa vezi ca nu gasesti asa ceva, din cauza ca ei vorbesc doar partial, pentru ca sunt limitati, si nu vor sa de deie de gol.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Imi provoaca o placere deosebita.

| Seba2013 a răspuns (pentru Emilian65):

Ramai cu placerea aceea, sau o descarci?

| Shriti a răspuns:

Nu stiu, depinde de tine cum le intelegi, dar cred ca sunt gretoase nu le.am privit niciodata.

| gab0ru a răspuns:

Mie unul nu imi provoaca placere si ma excita, tensioneaza...