| Mihaela02032001 a întrebat:

Funda

Azi, baiatul de care imi place era cu niste prieteni si am trecut pe langa ei, jucau basket...si cand m-a vazut a inceput iarasi sa se dea mare si eu ma uitam la el si zambeam...si o strigat un prieten de al lui catre el "Vlad, asta nu ii iubita ta?"

La mine se refereau....si dupa m-am dus ca sa nu ma vada si i-am auzit ca se certau...si Vlad, baiatul de care imi place, i-a zis la ala care o strigat sa inceteze si ca nu ii vina lui ca el ca prietenul lui nu are iubita...e de rau?
Ma place?

Funda

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

De ce nu îl întrebi?
Mergi la el cu tupeu şi cere-i socoteală.
Ei, dar ce înseamnă asta?!

| L1feDRAIN a răspuns:

E ciudat, mie de exemplu, imi place de ofata, si toti din gasca stiu asta si cind ma vad pe ea spun "Ei victor uite ca iubita ta vine." Macar ca ea nu ma place...

E chiar foarte posibil ca te place, de ce ar fi spus asta? El cred ca te place, dar nu vrea sa para evident asta fata de tine. Ai putea s-ai da-i semne ca il placi...eu uite cum imi dau seama daca o fata ma place, singur mi-am facut acest algoritm si il am in cap mereu, dar numai cu fat aasta pe care o plac cu adevarat e greu sa ma dezatasez ca stiu ca nu ma place dar sufar mult...

Daca e timida:
1.Ii e frica se te priveasca cind o privesti si tu, ca rezultat se uita in alta parte.
2.Ii e frica cind te afli linga ea, ca rezultat nu scoate nici un cuvint si nu te priveste, dar sta nemiscata.
3.Tu o poti rani cel mai usor si tot odata daca te comporti frumos cu ea, se bucura cel mai mult tie.

Daca e mai libera:
1.Se afla prin zona unde esti si tu.
2.Iti zimbeste cind te uiti la ea.
3.Se comporta frumos cu tine( mai frumos decit cu ceilalti baieti)

Daca e o "pustoaica" ea singura poate face primul pas sa vina linga tine si sa vorbeasca si pina la urma sa te intrebe daca o placi.

Si tu poti observa mai bine daca te place iata asa:
1. Daca se afla des prin zona unde esti si tu.
2. Se uita des la tine.
3. Iti zimbeste cind te uiti la el.
4. Se comporta frumos cu tine.

Mersi de intrebare, sper ca te-am ajutat.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

E de bine, pentru ca ti-a luat apararea happy Poate a mintit cand a zis ca nu are iubita sau i-a fost rusine sa recunoasca fata de prietenii lui. big grin te place.