| anonim_4396 a întrebat:

Fundita sad Am o prietena are 17 ani. E indragostita de un barbat cu 25 de ani mai mare... si cica e varu ei, dar nu este.,, prin venele lor nu curge accelasi sange,, si el simte anumite lucruri pentru ea. Dar e constient ca e minora, si diferenta de varsta nu i.ar face rau vreodata. Nu cred ca ar obliga.o sa face ceva ce nu vrea, voi credeti? Doar vorbesc unori se tin de mana si mi-a spus ca se privesc unu pe altul laughing vreo 2 minute bune. Adica nu se intampla mai mult. Voi ce credeti? Ce sfat sa ii dau? Prezenta ei ii pote face rau baiatului? Dar el nu stie ca ei ii place de el in genu ala dar din cate mi-a spus ea nici eu nu prea mai inteleg. Cica a spus el,, ar trebuia sa stau departe de tine simt niste chestii,, sau ceva de genu nu mai stiu. Iar ea a spus ca e o gluma au glumit pe tema asta. Fac misto tot timpul.
Dar ganditi.va daca ar putea fi impreuna... ea ar avea de pierdut? credeti ca il va mai accepta cand vor trece anii? EA E TANARA.
Dar nu arata varu sau ce o mai fi de vreo 40 de ani arata de vreo 25-30 sa mor daca nu.
Imi spune ca simte lucruri pentru el, dar nu vrea sa rupa legatura si ii constienta ca nu e normal. si trebuia sa se opreasca. pentru binele amandurora. Imi tot cere sfaturi si eu nu stiu ce sa ii spun nu mai stiu. offffff sad sad sad Ea invata la Ibraialeanu iar el preda la universitate parca, dar nu in Iasi.
help please

1 răspuns:
| AdrianTzar a răspuns:

Spune-i să aibă grijă, dar nu văd diferența asta de vârstă un lucru peste care nu se poate trece, și nici nu este o diferență extrem de mare. Voi cunoașteți mai bine situația de acolo, nu vă faceți nici griji obsesive, dar fiți pe pază, poți să îi spui că îți faci griji pentru ea, și că sentimentele ei pot fi chiar adevărate, dar sentimentele nu sunt foarte foarte stabile, chiar dacă așa par.