| anonim_4396 a întrebat:

Gelozia – buna sau rea?

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Gelozia este unul dintre dusmanii vietii. In general cu gelozia se strica prietenii, relatii unde la urma iti va parea rau ca le-ai pierdut. Este firesc sa fi gelos, insa unele persoane exagereaza cu ea si sunt privite nu prea bine de cei din jur. Asa ca, daca cineva sufera din gelozie, care se manifesta de cele mai multe ori pe subiectul IUBIRE, cel mai indicat este sa-ti gasesti pe cineva sau, in caz contrar, pe altcineva. Intr-un cuvant gelozia este nu rea, ci foarte rea si nu ar trebui sa existe.

6 răspunsuri:
| dydyyyy a răspuns:

Gelozia excesiva duce la destramarea relatiei. poti fi gelos dar cu masura, in felul acesta aratandu-i persoanei de langa tine ca iti pasa de ea!:X

| papusika97 a răspuns:

Depinde de situatie fiindca prin gelozie ii areti unei persoane ca ti la ea si iti pasa de ea dar daca treci in cealalta exxtrema de exemplu gelozie exagerata si nici un gram de incredere nu este buna depinde de cantitatea folosita

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rea

| malinne a răspuns:

Oarecum buna, oarecum rea.
Parerea mea este ca atunci cand esti gelos si prietenul tau vede lucrul acesta... daca cu adevarat te iubeste o sa iti arate ca nu ai de ce sa fii geloasa, prin fapte nu vorbe. O sa iti arate ca esti importanta pentru el, ca e numai pentru tinehappy Iar daca nu va incerca sa iti demonstreze nimic, e clar.
Stii un barbat adevarat, care cu adevarat de iubeste, le va face pe celelalte geloase pe tine happy, nu invers
Hmm asta e parerea meahappy

| ioanionel a răspuns:

Fara gelozie nu exista dragoste, fara gelozie e indiferenta, problema este cu manifestrile geloziei sa nu fie exagerate si necugetate!

| amalia12345 a răspuns:

Pai,gelozie apare atunci cand si iubire este implicata in relate.deci cu alte cuv. daca iubesti cu siguranta esti si geloasa.iar daca esti iubita cu siguranta vei primi iubire din partea persoanei cu care construiesti o relatiehee hee