| elisatee21 a întrebat:

Ce este gelozia?
Funda

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lipsa de incredere in persoana iubita, frica ca te va insela, lasa

| BadAngel3 a răspuns:

Gelozia:Mi-e frica sa nu te pierd.

| Hcd_Adda_1998 a răspuns:

Gelozia este atunci cand il vezi pe tipul pe care il placi mergand cu o idioata la brat. Este atunci cand vezi o bogatana nazoala cu cea mai faina geanta, pe care tu nu o vei avea niciodata, este cea mai buna tipa care sta cu un prost, cand ar putea fi cu tine si cel mai tare motor, calarit de vreun ratat, dar in niciun caz de tine.
Concluzie: este sentimentul ala groaznic ce te roade continuu, ca unii oameni au ceva ce tu, in subconstientul tau, stii ca ai merita mult mai mult decat ei, insa esti constient ca nu il vei primi niciodata.
Sper ca te.am ajutat.

| xStilusX a răspuns:

Gelozia inseamna ca vezi ca cineva are ceva ce ai putea avea si tu, si incepi sa te plangi ca de ce nu ai si tu acel lucru moca. Cam asta e.