| silvia20000 a întrebat:

Heeei! Prietenei mele ii place de un băiat care face baschet. Am iesit aseară in Mamaia cu el si prietenul lui, dar nu prea a mers nimic. Cum poate face sa o bage in seama? P.s. Ea vorbeste cu un prieten de al lui (coleg de echipa )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ea vorbeste cu prietenul lui, ala nu o sa o bage niciodata in seama.

Este o regula nescrisa a prieteniei: sa nu incerci niciodata sa furi prietena/iubita prietenului tau.

| Moƒo a răspuns:

Bro.
Mai cam toti sportivii sunt timizi. In lumea sportului ei sunt mai dezghetati.
Cu timpul devin mai tupeisti daca se lovesc de anumite treburi. Sfatul meu e ca ea sa faca primul pas. Dar mai intai trebuie sa afle daca are sau nu prietena tipul si sa il roage (ea) pe prietenul lui ce crede despre fata X. Daca el zice ca ii place de ea si altele, atunci dai bice. Daca e mut... nu te mai gandi. Succes.