| Larisaaaa a întrebat:

Hei. Stiu ca nu va intereseaza ce scriu aici, dar ma simt atat de singura ca simt nevoia sa vorbesc cu cineva iar cei care ii credeam prieteni, de fapt nu-mi sunt prieteni. Ma simt singura pentru ca acum cateva zile m-am despartit de "el" si imi este atat de dor de el dar nu-i pot spune nimic. Imi doresc din toata inima sa il uit.
Cel mai frica imi este sa nu raman singura pentru totdeauna....nu cred ca mai exista un baiat pentru mine.
Vreau incurajari, va rog din inima sad

21 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Eu singur sunt de cand ma stiu. N-am gasit "marea iubire". Anii trec si nu-I pot opri. Daca mi-e scris sa fiu singur va trebui sa ma resemnez, dar cred ca inca nu m-am descoperit suficient sa stiu cu adevarat ce vreau

| TSO7 a răspuns:

La câți băieți sunt în lume cu siguranță vei găsi pe cineva potrivit, poate chiar pe TPU, am văzut câțiva care caută prietenă laughing
Oricum pe moment e normal să fii descurajată, dar cu timpul durerea despărțirii se va diminua și va fi doar o amintire sumbră. Ideal ar fi să vorbești cu prietenii sau chiar și aici pe TPU sau să faci ceva care să te distragă de la acest subiect.

Succes și nu ceda!

| Larisaaaa explică (pentru TSO7):

Iti multumesc pentru raspuns. Stiu ca pe viitor imi va fi mai bine si voi fi fericita, dar prezentul asta e dureros si sunt momente bune dar imi este foarte dor de el. Am fost impreuna 2 ani si m-am obisnuit sa vorbesc cu el zilnic. off...Trebuie sa fiu puternica. Va multumesc pentru raspunsuri. M-ati ajutat mult.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lumea este plina de baieti super, trebuie doar sa-i cauti sau sa speri ca acel baiat care este detinatorul sufletului pereche nu va intarzia prea mult sa apara. Ai acest sentiment de hartuiala nervoasa, de "sfarseala" psihologica cu moralul zdruncinat deoarece (am impresia ca) esti la primul esec major in viata. Speranta ne tine pe toti in viata.Capul sus.

| mihai69 a răspuns:

Dacă a fost deja un „el", e clar - n-ai nicio șansă să rămâi singură.
Va veni altul, sau chiar - de ce nu? alta.

| Emilian65 a răspuns:

Esti prea pesimista. Fa-ti curaj si uita-l. Gaseste un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii oameni mor singuri inconjurati de cei dragi pe cand altii mor impacati in mijlocul pustietatii. Viata ta e cum o percepi tu ca e, nimic mai mult.

Prieteni, iubiti sau familie, toti vor gresi fata de tine la un moment dat. La unii va trebui sa renunti, pe altii va trebui sa-i ierti. Cel mai important e ca tu sa ai grija de tine si sa incetezi sa te mai otravesti singura cu ganduri negative. EL nu era nici primul, nici ultimul baiat de pe pamant. E normal sa suferi si sa fii speriata dar iti promit ca toate vor trece. Peste cativa ani te vei gandi la perioada prin care treci acum si vei putea sa zambesti impacata.

O sa fie bine, vei vedea.

Răspuns utilizator avertizat
| Ezeru a răspuns:

Pe moment ți-ai pierdut încrederea în tine. Trebuie să te aduni de pe jos și să mergi mai departe.
"Luptă pentru visul tău, chiar dacă te rănești pe drum! Dragostea e ca zâmbetul; dacă n-o dăruiești, nu valorează nimic!"

| Şaptepăcate a răspuns:

La 19 ani nici sa vrei nu ramai singura. Daca gandesti pozitiv o sa fi asaltata de admiratori. Daca o sa fi cuminte o sa ai un prieten daca nu, o sa ai mai multi happy

| Larisaaaa explică:

Va multumesc foarte mult. Am 19 ani pentru iTun. Daca as putea sa-mi stiu viitorul, sa stiu cine imi este destinat, as fii mult mai linistita.

| Larisaaaa explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, nu ma asteptam sincer. Cateodata ai nevoie doar de cineva care sa-ti spuna ca totul va fi bine. M-ati ajutat mult. Toti primiti o funda mare :*

| anamarya5780 a răspuns:

Larisa draga,esti superba, frumoasa si unica.el nu stie ce a pierdut! Asculta-ma si pune pret pe tine, in sensul sa te gandesti mai mult la tine, nu intru in detalii cred ca stii la ce ma refer, am trecut prin prea multe cu un om care nu cred ca m-a meritat si nu ma merita pentru ca inca suntem impreuna..Nu fa aceeasi greseala, uita-l si mergi inainte!

| secreteleinimii a răspuns:

Buna Larisa uite sunt de varsta ta si eu ma aflu intr.o situatie asemanatoare ma simt singur. pot sa te incurajez si sa-ti fiu alaturi (am experienta am ajutat o prietena sa nu se mai drogheze si asta doar online de la distanta)... in fine nu vrei sa vorbim pe facebook ceva?

| liliac1234 a răspuns:

Nu renunta

| iTun a răspuns:

Cauta pe alt cineva! E imposibil sa ramai singura! Lumea e mare! Depinde cati ani ai! Daca ai +17 e mai greu! Daca ai -17 e foarte greu sa ramai singura! Inainte sa alegi pe alt cineva, vezi daca mai ai vreo sansa cu el

| Larisaaaa explică (pentru iTun):

Am 19 ani. Dar nu mai vreau o sansa. Ma tradat de multe ori si ma face sa sufar mai mult cand sunt cu el decat fara. Multumesc mult pentru raspuns.

| iTun a răspuns:

Caută pe alt cineva! La 19 ani nu mai ești la scoala sau liceu. Daca erai la scoala putea fi mai usor. Acum cred ca e mai greu sa interacționezi cu băieți. Ca te poți baza pe dragoste la prima vedere! Aranjazate si ieși pe afara! Poate vei vedea un băiat si el te va vedea pe tine... ÎNCEARCĂ!

| pavlE a răspuns:

Ai toata viata inainte...vei cunoaste multe persoane...niciodata nu vei fi singura...numai daca vei sta inchisa in casahee hee

| pavlE a răspuns:

Si apropo..ne intereseaza ce probleme ai..de aceea suntem aici..toti pentru unul

| romania55 a răspuns:

Nu trebeu sa te simti singura Da ca ai familie. toti o sa avem pe cineva care sa ne iubeasca si sa ne alinte gandeste-te ca nu te merita si mergi mai departe. Te va iubi cineva fii sigura happy