| Daniela300 a întrebat:

Am 17 ani si simt o atractie fizica pentru un baiat mai mic decat mine. Invatam la aceeasi scoala si am incercat sa ma bag putin in seama cu el si mi-a iesit un pic. Ideea e ca noi nu avem nicio legatura, doar ca suntem in aceeasi scoala. Si cum am vazut ca nu-l prea interesez, am zis sa uit de el, mai ales ca a venit si vacanta. Insa saptamana asta ne-am vazut intamplator de trei ori. Si in toate aceste dati am vazut ca se uita la mine. Ma vedea o data si apoi isi mai intorcea privirea o data sau de doua ori ca sa se uite la mine. Primele doua dati cand ne-am vazut am zis ca e o coincidenta, dar a treia oara nu am mai stiut ce sa cred. Imi doresc sa vorbesc cu el dar nu stiu daca si el vrea asta. I-am dat o data mesaj pe Facebook, pe la inceput cand l-am vazut si nu prea a vorbit cu mine si intr-un fel am inteles, habar nu avea cine sunt iar eu i-am zis ca e simpatic. As vrea sa scap de chestia asta dar e greu pentru ca fac deja o obsesie pentru el si ma intreb daca o sa-l mai vad vara asta. Ce ar fi cel mai bine sa fac? Sa-l las in pace sau sa mai incerc sa vorbesc cu el?

13 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Toata viata mi-am dorit o fata care sa ma caute ea pe mine. Daca iti place nu-l lasa, te rog mult.

| RAY a răspuns:

De ce nu vorbesti cu acel baiat? noi nu va citim mintea vorbeste cu el ne plac fetele tupeiste in fapt sa stii o fata care da semne e mai atractiva ca una care nu da semne

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce sa mai amani si sa suporti tot acest "zbucium" sufletesc. Il accesezi din nou pe Facebook si ori ii lasi un mesaj, ori sa incerci sa-l facin sa discutati. Daca va accepta restul va veni, urma de la sine. Succes!

| Daniela300 explică (pentru corbulalbrosu):

Si ce i-as putea spune?

| mentholinks a răspuns:

Sa-l lasi in pace.

| Daniela300 explică (pentru mentholinks):

De ce?

| mentholinks a răspuns (pentru Daniela300):

In primul rand pentru ca incepi sa faci o obsesie pentru el, ceea ce nu e bine pentru sanatatea ta psihica iar in al doilea rand pentru ca, cum ai observat si tu, nu prea il interesezi sau nu il interesezi indeajuns.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Ce varsta are?

| Daniela300 explică (pentru BlyeeetAK47):

E mai miclaughing

| Daniela300 explică (pentru BlyeeetAK47):

Dar spre apararea mea, e mai intalt decat mine.

| BlyeeetAK47 a răspuns (pentru Daniela300):

Am inteles, dar ce varsta are... poate e diferenta de 1 zi, ca tot mai mic ca tine e laughing

| Daniela300 explică (pentru BlyeeetAK47):

Sa zicem ca e mai mult de atat.

| Ioana990 a răspuns:

Focuseaza.ti atentia pe alt lucru si atunci cand il vezi pe strada nu te mai uita la el