| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, dar nu-l pot numi sex, adică doar a băgat.o odată si a scos.o deoarece nu suportam durerea. El nu a ejaculat in mine, şi nici acel lichid preejucolator din spusele lui nu a existat. Dar mă doare foarte tare capul si am dureri mari jos. Mi-e mi-a venit ciclul timp de 7 zile, in cantitate mare. Am vreo şansă să fiu insărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia se porneste DOAR in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta nu s-a format o sarcina.Menstruatia reprezinta in fapt inceputul unui nou ciclu menstrual, in consecinta prin menstruatie se elimina ovulul "mort"/ degenerat care nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata. In cazul in care ultima ta menstruatie a fost la fel/comparabila cu cele anterioare, ca durata, cantitate, culoare, flux zilnic de menstra, etc., inseamna ca nu se poate confunda cu o simpla sangerare si considerate ca fiind o menstruatie falsa, peste o sarcina ipotetica.De asemenea formarea unei sarcini este practic considerata aproape imposibila daca sexul are loc in ultimele 3-5 zile ale ciclului menstrual chiar si in cazul in care sexul a fost neprotejat. Durerea intensa resimtita in vagin se datoreaza intinderii fortate si bruste, peste limitele de suportabilitate a muschilor circulari din care iti este format tubul vaginal. Durerea poate persista cateva zile diminuandu-se treptat.Lungimea mai mare de manifestare a menstruatiei poate fi considerata ca fiind normala si nu reprezinta un semnal de alarma. In concluzie NU POTI FI INSARCINATA. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din moment ce ti-a venit menstruatia, din start NU AI CUM sa fi insarcinata.
Durerea de cap se datoreaza altor factori (pe caldura asta pe toata lumea doare capul).
Durerile jos pot sa fie datorita durerilor din timpul actului sexual sau din alte 50 de motive.
Daca imi spui varsta si cat de activa sexual esti, poate o sa te pot ajuta mai mult.
In orice caz, NU ESTI INSARCINATA!

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu pot gasi explicatie durerilor si ciclului de 7 zile, dar pot spune cu siguranta ca nu esti insarcinata pentru ca nici nu a ejaculat..si nici nu v-ati "frecat" ca sa iasa lichidul preejaculator. (Daca ai zis tu corect: "a bagat-o o data si a scos-o")
Sansa e 0.

| Anonim12345678911111 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Mulţumesc :*

| L1feDRAIN a răspuns (pentru Anonim12345678911111):

Pentru nimic, macar am pentru ce sa-mi cheltui viata.