| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat de la voi. Daca am facut protejat si mi-a venit menstruatia de 2 ori doar ca a doua oara a venit mai devreme cu cateva zile, exista posibilitatea de sarcina?
Gandindu-ma la asta m-au apucat tot felul de simptome mai ales greata si balonare dar am fost diagnostica si cu gastrita. Am facut si o tomografie abdominala si au spus ca nu am nimic in neregula. Multumesccc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simplul fapt/fenomen cel de pornire a menstruatiei, reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9% s-a terminat ciclul menstrual anterior prin eliminarea fostului ENDOMETRU care ar fi urmat/trebuit sa gazduiasca sarcina in cazul in care ovulul ar fi fost fecundat. Deoarece contactele sexuale au fost protejate, dar mai ales datorita faptului ca s-au produs cele 2 menstruatii ulterioare, se poate afirma fara teama de a gresi ca existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de conditii. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti fi gravida.

| urseyul a răspuns:

Stai linistita, daca ai facut protejat nu e nici o problema, menstuatia poate fi neregulata din cauza unor probleme de sanatate, stres si alti factori asemanatori!