| BeaTheo29 a întrebat:

:*
Cum vi se pare urmatoarea situatie :
Un baiat, o sa-i spunem "X " o place pe o prietena de-a mea, " Y " si si-au dat intalnire, dar el la intalnire a dus-o in spatele bisericii de langa liceu, intr-un parculet.
Eu sincer cand am auzit imi venea sa izbucnesc in ras dar pentru ca e prietena mea m-am abtinut.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Eeeei,pai explica-ne!
In cazul asta,a dus-o acolo nu pentru ca-i e rusine cu ea,ci ca sa nu-l vada vreun cunoscut sau vreo cunoscuta si intalnirea lor sa ajunga la urechile cui nu trebuie.
Cu alte cuvinte,daca fata ti-e prietena, spune-i sa mai accepte intalniri cu el, doar cand o s-o duca prin centrul orasului, fara sa-i pese de cine i-ar putea vedea!
Pana atunci, nu, baiatul e neserios.
Bine?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Putea s-o suie si intr-un pom si sa strige impreuna cucurigu, in parculet s-au simtit ei bine, nu e problema nimanui...nici a ta, nici a mea!
O sa vezi cand te vei indragosti cate nazbatii vei pati si tu, nu te grabi sa razi.
Si nu judeca pe nimeni in afara propriei persoane.

| BeaTheo29 explică (pentru greece12):

Nu e problema ca fac nazbatii de indragostiti, problema e ca el e genul de baiat care se da la mai multe fete deodata si pe ea a invitat-o intr-un parculet parasit care e fix in spatele bisericii. Nu judec pe nimeni dar eu chiar nu stiu de ce a dus-o acolo.
Nu inteleg. Nu vrea s-o vada lumea cu el?!
La asta ma refeream, nu la faptul ca rad de el sau il judec in vreun fel si dupa cum am zis el fuge dupa mai multi iepuri deodata.

| greece12 a răspuns (pentru BeaTheo29):

Eeeei,pai explica-ne!
In cazul asta,a dus-o acolo nu pentru ca-i e rusine cu ea,ci ca sa nu-l vada vreun cunoscut sau vreo cunoscuta si intalnirea lor sa ajunga la urechile cui nu trebuie.
Cu alte cuvinte,daca fata ti-e prietena, spune-i sa mai accepte intalniri cu el, doar cand o s-o duca prin centrul orasului, fara sa-i pese de cine i-ar putea vedea!
Pana atunci, nu, baiatul e neserios.
Bine?

| Amerilyse a răspuns:

Nu ai de ce sa razi, atata timp cat ei s-au simtit bine. cand esti cu persoana draga, un loc urat poate sa devina ceva frumos. Daca ea nu s-a plans de loc, nu as vedea ca ar fi ceva rau. happy