| numele2 a întrebat:

De cate ori credeti voi ca ar trebui sa se masturbeze o persoana pe zi? Eu ma masturbez, sincer sa fiu, si nu reusesc sa ma las si de aceea va intreb ca daca nu pot sa ma las macar sa stiu de cate ori sa fac! Voi, va masturbati?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Psihologii si medici apreciaza ca in medie, un ritm de 2-3 episoade pa saptamana este normal, cu conditia sa nu devina dependenta (adica, de exemplu, in periodele in care esti foarte ocupat sa poata trece 3-4 saptamani in care sa nu simti nevoie si sa nu o faci)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine susține că TREBUIE?
Practică un sport și învață să ții situația sub control.
Pa, pa.

| Maxim96 a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti alta ocupatie atunci cand i-ti vine pofta si trece pentru putin timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa te masturbezi deloc!
Plus ca masturbarea este un pacat!
Vei vedea consecintele mai tarziu in dormitor alaturi de cineva.
Te pup!

| Adryenush a răspuns:

DA.si eu.din pacate fac asta.dar eu de 2 sau 3 ori pe zi

| oDauZilnic a răspuns:

Eu o omor
ii dau pana ma dor testiculele
cum ma scol am si inceput, pana la ora 12 mai dau de vreo 2 ori, apoi pana la 9 seara cand trebuie sa ma culc ca ma bate tata o rup, nici nu mai tin minte cate dau pe zi.
noroc cu scoala ca numai in pauza mare am timp de asta
sunt dependent!