| Kqzu97 a întrebat:

De putin timp am inceput sa ies cu varul meu si cu prietenii lui,ne cunoastem de cand suntem mici dar de abia acum am inceput sa ma integrez printre ei, ei fiind cu 4-5 ani mai mari ca si mine,iar mie imi place mult de unul din prietenii lui si,si el imi da semne ca ma place,asta mi-au confirmat-o inca cativa,tot timpul cand ma vede se uita la mine foarte fix si nu ma scapa din ochi si tot timpul ma tachineaza si ma ia in brate imi rosteste numele fara sa-si dea seama si chestii de genu,am vorbit cu prietena varului meu care il cunoaste foarte bine si mi-a spus ca se vede pe el ca e foarte atras de mine si ca el nu e genul sa isi bata joc de o fata,ma gandeam sa-i spun ca simt ceva pentru el dar imi este frica sa risc si apoi sa nu mai vorbeasca cu mine,nu ar avea de ce sa nu vorbim dupa,dar nu stiu cum va reactiona, poate vrea sa faca el primul pas dar nu stiu de ce eu cred ca ii este putin rusine sau habar nu am ce de verisorul meu sau nu stiu sau poate de direferenta de 4 ani intre noi,nu stiu daca ati inteles ceva dar am incercat sa va explic cat mai binelaughing. Credeti ca ar trebui sa-i spun, sau sa mai astept?

19 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Clar varsta nu este o problema, doar ca poate nu ar trebui sa te duci sa ii spui tu, m ai tine l putin in sah ca sigur va fi el cel care va face primul pas de frica sa nu te piarda, eu zic sa mai astepti cateva zile asa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Spune-i deschis.

| grab a răspuns:

Noi, credem ca ar trebui sa ii spui!
Tu ai curaj sa ii spui?

Daca totusi nu gasesti curajul sa ii spui, fa gesturile necesare ca el sa interpreteze corect, gen zambeste-i si gudura-te DOAR pe langa el, suna-l noaptea cu un pretext aiurea si vorbiti o ora etc... Daca isi da seama o sa treceti la pasul urmator, daca nu isi da seama roaga-l sa isi verifice nivelul de testosteron!

| Kqzu97 explică (pentru grab):

Nu am curaj sa-i spun pentru ca nu ca mi-ar fi frica de ce va spune el,nu stiu pur si simplulaughing, asta fac de mult timp dar o fac mai discret, dar tot timpu el este acela care sta pe langa mine imi zambeste si etc, sa-l sun hmm, am numarul lui pentru ca l-am luat din agenda cuiva da nu-l pot sunalaughingeu cred ca el si-a dat seama ca il plac dar poate nu este sigur pentru ca eu o data ii dau de inteles ca il plac, o data sunt relaxlaughing)

| grab a răspuns (pentru Kqzu97):

Mda, imi dau seama. daca te comporti cu el la fel de clar cum scrii aici... nu stiu ce pretentii poti sa mai ai.
Incearca sa fii mai coerenta si mai sigura pe tine. Altfel se gaseste alta in locul tau. Cand ei se giugiulesc in doi tu o sa spargi fericita multe seminte cu un prosop pentru lacrimi la telenovela preferata.

Daca actionezi clar poate castigi poate pierzi.
Daca o arzi cu juma de masura sigur pierzi!

vizionare placuta! happy

| BLeur a răspuns:

1. Dragostea nu are vârstă.
2. Dacă nu rişti, nu câştigi.

Te place cu adevărat, vine să-ţi spună. Dacă e timid, fă tu primul pas că nu crapă fierea în tine. Nu ar avea de ce să nu mai vorbească cu tine doar din atâta lucru.

| Kqzu97 explică (pentru BLeur):

Pai faza e ca nu prea am cum sa raman singura cu el pentru ca o sa fim saritori la ochi si eu nu vreau asta acum, si vreau ca eu sa fac primul pas de asta am si pus intrebarea sa vad daca merita sau nu!

| BLeur a răspuns (pentru Kqzu97):

Nu ar trebui neapărat faţă în faţă, dar aşa este cel mai corect şi cel mai frumos. Încearcă să găseşti un moment în care se poate să vorbeşti cu el mai deschis, faţă în faţă.

| Kqzu97 explică (pentru BLeur):

Am uitat sa precizez, sunt cam timida, iar daca i-as spune ca il plac fata in fata probabil in secunda 2 as fi undeva scrusa pe joslaughing

| BLeur a răspuns (pentru Kqzu97):

Mă gândeam eu laughing, te cred. Aşa eram şi eu, da' na, sunt băiat e mai diferit la mine. Tot o să-i spui odată şi-o dată. Apopo, vrei să facem chat aici? laughing.

| Kqzu97 explică (pentru BLeur):

Nu vreaulaughing, dar eu ti-am raspuns la ce zici tu, daca tu nu mai termini ce sa-ti faclaughing

| BLeur a răspuns (pentru Kqzu97):

Nu ştiu, ziceam şi eu. laughing
Du-te şi spune-i lasă TIMIDITATEA.

| MtfkRebekah a răspuns (pentru Kqzu97):

Daca cumva te-ai hotarat sa faci tu primul pas. incearca sa nu fie absolut de fata cu toata lumea. Roaga-l sa mearga cu tine la magazin. in acele 3-4 minute (depinde de magazin big grin ) Vei reusi sa faci si asta. Inainte gandeste-te ca nu are ce sa mearga atat de prost si ca oricum v-a trebui sa o faci mai devreme sau mai tarziu. I-atiinima in dinti si deschide subiectul. Iar daca tot nu te vei risca macar continuati cu flirt-ul pana unul din voi va reactiona la un moment dat. Sper ca te-am ajutat. big grin Bafta. happy

| sakura021 a răspuns:

Spune-i, n-ai ce pierde, mai ales ca el pare atras de tine.

| ღAndréeღ a răspuns:

Daca te place cu adevarat diferenta de varsta nu este o problema! Nu te lasa repede cucerita! Cu cat te seduce mai usor cu atat se plictiseste mai repede! NU ii spune ca il placi, lasa`l pe el sa faca asta pentru ca nu vrei sa te trezesti pe urma ca el nu simte nimic pentru tine. Flirturile astea sunt potrivite deocamdata pana cand sa speram va face el primul paswinking :*

| Kqzu97 explică (pentru ღAndréeღ):

Da,eu sunt genul de persoana care nu-si arata sentimenele fata de o persoana sunt mai rece si lui genul asta de fata ii place, nu-i plac acele sclifosite, lingusitoare moarte dupa ellaughing, faza e ca lui ii place de mine dinainte sa ma integrez printre ei, ii place cam de vreo 7 luni si inca nu s-a schimbat fata de mine, el imi da semne vizibile ca ma place si poate vrea sa-mi dau seama singura asta mi-au spus mai mult acum nu stiu mai astept sa vad ce se intampla dar cateodata cand il vad imi vine sa-i spun direct ce simt

| AddaRosee a răspuns (pentru ღAndréeღ):

Nici prea greu nu-i bine..chiar daca o place tu crezi ca daca nu ii iese baiatul acela se va milogii de ea sa fie cu el? nu ii iese odata nu ii iese a doua oara... apoi pa

| Kqzu97 explică (pentru AddaRosee):

Ai dreptatelaughing, daca nu risti nu castigi, pana la urma daca nu va mai fi la fel dupa ce ii zic am sa-mi dau seama daca a meritat sau nu

| Babydin4you a răspuns:

Vezi cum faci poate reusesti sa ramai singura cu el, iar atunci te apropii de el cat mai mult, poate nici nu va fi nevoie sa ii spui tu ca il placi, poate ti-o va spune chiar elwinking! Succes :*!