| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza,am o relatie la distanta de ceva timp! Il iubesc,dar parca nu mai am puterea sa lupt,am nevoie de el,sa il simt aproape de mine sa stiu ca e aici pentru mine. Nu stiu ce sa fac,il iubesc,il vreau dar nu asa,nu la distanta. As vrea sa ma despart de el, poate ar fi mai bine. Tot timpul cand trebuie sa vina la mine sau sa ne vedem "intervine" ceva. Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intreaba-te singura cum iti e mai bine.
Imagineaza-ti viata ta fara el.
Acum,brusc,uite a disparut din viata ta.
Cum te simti?
Daca te doare mai mult decat distanta care va chinuie,nu renunta.
Faptul ca el mereu e asteptat si nu ajunge la tine,e de natura sa iti aprinda sentimentele pentru el,te fierbe si devine de-a dreptul insuportabil sa tot astepti, iar judecata ta poate s-o ia razna de tot.
Asa ca, mergi tu la el. Fara sa-i spui.
Vei intelege in momentul in care ii vei rasari in fata, daca relatia voastra exista si e reala.Din reactia pe care o va avea.
Nu te mai chinui.
Si, asteapta-te la orice.

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Du-te la el. Nu ai ce pierde. Abia te lamuresti. Cea mai mare dragoste am cunoscut-o in acest fel.Ani in urma.Ne-am dat intalnire, am sunat-o pe mobil, am ramas uluit cat de frumoasa era fata, careia nu-i stiam nici fata, vorbeam de cateva luni cu ea pe skype, fara camera. Fara poze.M-a blocat pur si simplu, dar apoi era de parca ne cunosteam de o viata.
Dar poti avea si deziluzii.Trebuie sa-ti asumi riscul asta, dar macar scapi de obsesie.Scurt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ai tu nu se numeste relatie si ce iubesti tu nu este el, iubesti parerea pe care ti-ai facut-o despre el. Renunta la el si implica-te intr-o relatie normala.

| Șurubelniță a răspuns:

V-ati vazut vreodata?

| Florinapopica a răspuns (pentru Șurubelniță):

Nuuu nu ne-am vazut! Sunt cu el de aproape 11 luni si nu ne-am vazut.God...