| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am niste probleme in dragoste...
Sa va povestesc: este un baiat in scoala, dupa care, majoritatea fetelor sunt lesinate: inalt, fotbalist, brunet, amuzant, figurant, copilaros, tatal sau are cam 3 sferturi din orasul meu. Deci, este un baiat perfect din punctul asta de vedere.
- a fost impreuna cu prietena mea cam... o luna, si nu, atunci chiar mi se parea un copil mic si prea prost
- de cand e in scoala cu noi, toate umbla dupa el, dar lui ii plac foto-modelele (cele care arata foarte bine), iar scoala mea nu prea are asa cevahee hee
- cand era cu prietena mea, vorbeam, ne mai certam, dar ne intelegeam relativ bine. Stiu ca odata mi-a cerut prietenia, si am refuzat pentru ca, repet, mi se parea un copil mic si figurant
- acum insa, m-am indragostit de el (dupa ce s-a despartit de prietena mea cea mai buna, am inceput sa-l urasc si am jurat ca nu o sa mai fiu nici macar prietena cu e) si... uite, ca, m-am indragostit de el
- vineri, a venit m-a luat in brate (are prietena de o saptamana, e frumoasa la fata, dar la corp e cam desfigurata in sensul ca are genunchii foarte josi, si e mica de statura) iar eu l-am respins... si mi-a spus (sa nu ma spui prietenei mele, te rog) m-am uitat urat si am plecat
- dupa asta, a venit la mine m-a intrebat "ma iei in brate" si am spus nu... si el a facut o fata ceva gen "sad" si... l-am prins de gat si el m-a strans de talie
- cand voiam sa plec, s-a uitat asa frumos la mine si mi-a zis "stii ca te iubesc, nu?" am ras, si nu i-am zis nimic, am plecat.
Nu inteleg ce semne sunt astea, ce vrea sa demonstreze, ce vrea sa faca. E genul de baiat caruia ii place sa roiasa in jurul lui toate fetele, dar cu mine nu ii prea tine, adica il resping. Cand eram prieteni imi tot spunea ca "iti trebuie vrajeala sa fi cu o fata, sa o innebunesti"
Deci, din nou, nu inteleg ce tot vrea, are prietena, are o viata, de ce nu ma evita pur si simplu? Va rog, niste pareri! RESPECTT!

9 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Sunt lucruri normale pentru 13 anisori ai tai.

| raluk27 a răspuns:

Tipul e player. Are vrajeala in el cat cuprinde. Nu il baga in seama, ca risti sa te indragostesti mai rau si sa suferi. Pont: nu te uita la aia dupa care toate fetele sunt lesinate. Are toate premisele unui nenorocit (baiat de bani gata, schimba prietenele lunar, e frumusel etc). Nu-ti trebuie batai de cap.

| unknøwn a răspuns:

Dragoste de copii.
Trece in maxim 1 luna.

| dbcovrigeldb a răspuns:

Pai,daca zici ca esti indragostita de el, de ce il eviti?
O.o

| FamousGirl4 a răspuns (pentru dbcovrigeldb):

Pentru ca, oricat as fi de lesinata dupa un baiat, nu as putea sa ii cad in brate din prima. Asa sunt eu happy

| Foxyyyy a răspuns (pentru FamousGirl4):

Si ce inseamna la tine sa ii cazi in brate din prima? Daca faci pe mironosita si il iviti sau il tratezi cu indiferenta, o sa ramai frumos fara el.

| anonim_4396 explică (pentru FamousGirl4):

Ca nu-i caz in brate din prima si-i cazi din a doua tot o luna o sa te tina si pe tine, ca sa sunt astia, don juanii

| GeorgiaaRose a răspuns:

Păii. Uite câteva planuri de atac :
1. Când se mai dă la tine îi poţi spune "Ai prietenă, ai uitat?".
2. Dacă te ia în braţe "Nu ai dreptul să mă atingi!"
3. Dacă te alintă sau îţi foloseşte poreclele "Numai prietenii îmi pot spune aşa, iar tu nu faci parte din ei!"
4. Dacă îţi spune că te iubeşte "Ce drăguţ! Şi eu mă iubesc!"
5. Când se mai uită la tine te faci că te uiţi în jur şi poţi spune "Nu văd nici o maşină străină, de ce te uiţi aşa la mine?"
Şi încearcă cât mai mult să îl respingi, aşa el te va vrea şi mai mult. Şi după ceva timp, dacă chiar îţi dovedeşte că te place puteţi ieşii la un suc, ceva. Dar tu alegi locul, altfel nu. Şi să fi cât mai serioasă la început, să nu pari în al 9-lea cer când se bagă în seamă cu tine.
Cam atât. Bye!

| idAAdi a răspuns:

El fiind obişnuit cu fetele care-l plac tu îl atragi respingându-l. Eu cred ca cel mai bine continui o perioadă tot aşa, dar nu foarte mult pentru ca probabil va renunţa într-un final. Şi probabil ar trebui să încerci sa vorbeşti cu el, să îl întrebi de ce face toate astea.