| anonim_4396 a întrebat:

Heii..Am o mare mica problema..De cateva zile am observat ceva..cand imi decalotez penisul sub piele iese ceva alb si cateodata e lichid cateodata uscat si cam miroase.ce poate sa fie?

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Semn ca ar trebui sa te speli prin decalotare si seara si dimineata. Altfel risti sa faci o boala venerica. Daca continua sa apara mergi la medic!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ce pot pati? crying

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.csid.ro/......t-7884514/
Bolile venerice netratate la timp pot duce la boli incurabile si chiar moartea.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

crying

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te speria si fa ce ti-am spus. Inca nu-i tarziu.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Da ma spal

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur te referi la smegma sau asa numita popular "branzica" care este produsa de glandele sebacee existente in santul balanopreputial dintre gland (capul penisului) si trunchi. Acea secretie are rolul de a usura decalotarea penisului, dar daca nu este indepartata zilnic prin spalare cu apa calduta si sapun se va aduna si din cauza microbilor se va "altera" si apare acel miros neplacut. In concluzie trebuie sa te preocupi mai mult de igiena "barbatiei"tale. Multa sanatate. Citeste materialul urmator : http://www.csid.ro/......e-5740283/

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi man happy sper sa nu mor doar crying

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu te lua dupa raspunsul complet gresit primit de la cineva care habar nu are despre ce este vorba. Nu este vorba de nicio boala venerica. Este aberanta afirmatia respectiva.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi urgent la medic! Fara rusine. S-ar putea sa fie doar o polutie involuntara dar este mai bine sa previi. Cu timpul ai sa inveti sa le deosebesti. Si sa nu uiti asta toata viata: spala-te printre picioare si pe penis si seara si dimineata. De acolo vin cele mai multe boli sexuale sau dermatologice.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci..cand decalotez penisul imi apare de la un timp de sub piele ceva asa..alb.nu ma doare sau ceva..numai ca imi apare ala si mi-e frica crying si miroase ..ma spal aproape in fiecare seara

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Sper sa fiu bine.

| Oana92 a răspuns (pentru Salontanul):

Igiena e foarte, foarte, foarte importanta! DAR bolile cu transmitere sexuala nu se fac pentru ca nu te speli!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de ce sa-ti paci griji si probleme. Spala-te de mai multe ori pe zi, ori de cate ori iti apare respectiva secretie pentru a nu permite sa se acumuleze sub preputiu. In cazul in care vei intretine o igiena riguroasa sunt convins ca va dispare de la sine problema respectiva.

| Salontanul a răspuns (pentru Oana92):

Nu te-a intrebat nimeni. Sau raspunzi ca sa faci puncte? Mai citeste : http://www.dspbihor.ro/? page_id=65
Daca ma mai bruiezi o data te blochez. N-am chef de discutii contradictorii cu persoane care abia si-au sters casul de la gura.

| Oana92 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu nu te-am jignit cu nimic, tu de ce o faci? Doar atat poti? Esti penibil... Crezi ca o sa ma apuce plansul ca ma blochezi tu? laughing

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu cred ca omul nostru are candidoza.

| Staind a răspuns:

Viermi