| Steluska_Stely_1996 a întrebat:

Heii! Am o problema este mai ciudata, cred. Acum o luna de zile m-am despartit de prietenul meu din cauza unui alt baiat si din cauza unor prietene care au bagat strambe intre mine si el cum ar fi "Ca m-am pupat eu cu un alt baiat " ceva ce nu este adevarat, nu mai conteaza.Ma enerveaza foarte mult la mine si innebunesc nu mai stiu ce sa fac, o iau razna ma omor singura pentru un sentiment prost ...il mai iubes pe baiatul ala si de fiecare data cand vorbim i-mi pune inimioare si tot felul de chesti, dar eu sunt mai rusinoasa si nu pot vorbi cu el sau ceva de genul mai ales dupa cate ne-am spsu cand ne-am despartit

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Deci, stii ceva? Ala ori isi bate joc de tine, ori e un prost. In orice caz, trage-i una i nfreza si mergi ma ideparte. Esti tanara! Doar nu iti irosesti timpul si tineretea pe un prost care crede pe oricine foarte usor cand spune ceva rau de tine, dar pe tine, iubita lui, nu te-a crezut. Mai lasa-ma! De l-as intalnit, l-as scuipa in fata!
Nu ii ma iraspunde la nimic! Spune-i cat de prost si idiot a fost, si ca tie iti trebuie un iubit care sa te iubeasca, sa aiba incredere in tine, nu ai nevoie de un pampalau prost si credul. Si gata! Ignora-l! Fa-te ca nu il vezi, ca e invizibil si nu mai fi carpa nimanui! Esti fata, ce Dumnezeu?! Cauta alti baieti, ca mai sunt destui. Si de data asta, nu strica sa iti si manipulezi putin iubitul. Ca, baietii o merita! Sunt asa, raritati, 1%, dar, nu avem noi norocul sa dam peste aia. Pe aia ii pescuiesc pipitele si tarfele. Ce sa facem... manipulam si noi ce gasim.
Deci, data viitoare condu-l tu pe el si nu lasa dupa el! Sa te creada el pe tine mai mult decat pe oricine. Daca nu, da-i cu papucii in cap, ca o merita!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii te rog calma, ia-o de la capat si pune concret si o intrebare.

| Phini a răspuns:

laughing Cred ca vrei sa intrebi, ce ar trebui sa fac ca sa am aceeasi relatie cu baiatul respectiv, nu?
Daca asta intrebi, eu zic sa recladesti relatia de prietenie iar ( daca o ai stricata ), apoi sa incepeti prin a glumii, si a impartasii cat mai multe chestii cu celalalt, etc. iar in cele din urma, ori o sa uitati ce a fost laughing ori o sa va impacati. Succesc!

| alexandrafocus a răspuns:

Trebuie sa fii mai deschisa cu el, incearca sa ii spui sa lase din orgoliu daca se poate, si sa ii dovedesti intr-un fel ca il iubesti!