| xAnnabella a întrebat:

Heii am si eu o intrebare, eu si prietenul meu ne-am decis sa facem sex anal acum ceva timp si o faceam fara prezervativ, se nu s-a terminat niciodata in mine, intrebarea mea este daca exista sansa sa raman insarcinata? mai mereu isi freaca si penisul de vaginul meu dar nu dupa ce a ejaculat, ce parere aveti? intrebarea mea este daca poat ramane insarcinata daca el se freaca, nu o introduce in vagin, cum este chestia cu lichidul seminal ( nu vreau raspunsuri gen "ce penibila esti ", sau alea in bataie de joc, sau alea de pe net, vreau o parere a vostra care a-ti mai trecut prin asta. :*

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem, cum poti sa te freci de ceva ce este in totalitate la interiorul corpului tau?
Ca sa se frece de vaginul tau, inseamna ca si-a introdus penisul in vaginul tau, deci, sunt si sanse sa ramai insarcinata, chiar daca nu a ejaculat in tine, singura conditie fiind ca tu sa fii in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca niciodata nu se poate exclude in proportie de 100% posibilitatea de a se producere o sarcina, rezulta ca mereu va exista o infima probabilitate insa imposibil de a fi determinata sau apreciata ca marime/valoare de catre cineva. Pentru a se putea forma o sarcina trebuie in mod obligatoriu sa se realizeze minim 2 conditii cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca/produca in acelasi timp adica SIMULTAN/CONCOMITENT si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa patrunda, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL femeii (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul (in cazul in care aceasta exista). In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si trebuie tot in mod OBLIGATORIU, SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. Sper sa intelegi si sa-ti fie de folos pe viitor explicatiile prezentate chiar si doar asa foarte pe scurt. In cazul descris de tine aceasta probabilitate de a se forma o sarcina este INFIMA insa nu si IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Un lucru e sigur: dacă „se freacă" de vaginul tău DUPĂ ce a scos unealta din anus, o să te alegi cu niște infecții vaginale de nu scapi decât cu injecții. Și nici o eventuală sarcină nu e imposibilă.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata dar puteti sa va alegeti amadoi cu BTS-uri daca practicati sexual anal neprotejat. Sau cu infectii urinare.

| xAnnabella explică (pentru CuriousStuff):

Dar cu lichidul acela preseminal?

| CuriousStuff a răspuns (pentru xAnnabella):

Atata timp cat nu ejaculeaza in tine, sansele sa ramai insarcinata sunt extrem, extrem de mici.

| Lawliet14 a răspuns:

Decat sa faci asa ceva, mai bine inveti sa scrii corect. happy Agramato!

| seth2016 a răspuns:

Heii, dupa ce faceti sex anal nu e cea mai buna idee sa va frecati si prin alta parte.

Si riscul chiar daca e mic, exista.

| Adrian926a a răspuns:

Exixta sanse sa ramai insarcinata pentru ca exixta un lichid preseminal si daca intra in contact cu vaginul tau exixta sanse sa ramai insarcinata

| RoxanaGhost a răspuns:

Daca ati luat-o pe anal, d-apoi "rezolvati-va" cu anal...cu vaginul nu-i de joaca happy

| Dny_Dany_1999_T91q a răspuns:

Buna. Nu, nu ce ramane însărcinata, atata timp cat el nu ejaculeaza în interiorul vaginului tau. Sexul anal neprotejat, nu are nicio consecință.