| Miri97 a întrebat:

Heii, nu stiu ce s a întâmplat si nici nu stiu ce sa cred. O părere mi ar fi de de folos. Prietenii mei cei mai buni sunt casatoriti, cu ea vorbesc chestii de fete, despre copiii, mancare. Cu el despre lucruri mai importante. Intre noi 3 e o prietenie si o iubire adevarata. S au întâmplat niste lucruri care ne au apropiat, pe mine si pe el, lucruri care au trebuit ținute intre noi 2 deoarece nu vrem sa ducem vorba mai departe si nu i am zis nici sotiei deoarece el vrea sa o tine departe de răutăți. Ii iubesc f mult pe amadoi, m au ajutat sa ma ridic din toate punctele de vedere, stiu ca o sa sune aiurea dar prietenia cu el e mai dezvoltată, deoarece pot sa vorbesc lucruri mai profunde, ea nu stie ca vorbim atat de mult. Acum 2 zile mi a dat un mesaj seara, i am raspuns, mult mai tarziu, si nu am mai primit raspuns. Mi e sa nu fi văzut soția, si sa creadă cine stie ce, sau sa se uite in conversații, nu as vrea sa ne stricam prietenia asta frumoasa in care am construit atata de multe. Poate i am zis ceva suparator de nu mi a raspuns, dar ma ucide sincer... Sa raman fără raspuns mai ales din partea lui. Azi am vb cu ea si era destul de rezervată. Nu stiu ce sa cred, mi e frica de ce s ar putea intampla, nici nu pot sa intreb direct. Nu stiu ce sa cred si nici ce sa fac. Vreun sfat?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ascunzi ceva " S au întâmplat niste lucruri care ne au apropiat, pe mine si pe el, lucruri care au trebuit ținute intre noi 2 deoarece nu vrem sa ducem vorba mai departe si nu i am zis nici sotiei". Sotia lui poate afla oricand orice. Trebuia stiut acest lucru de catre tine, degeaba te panichezi acum. El este un barbat casatorit, chiar iti place sa intervi? Ar fi bine sa vezi ca esti in plus si sa stai in banca ta. Oameni intelegatori mai gasesti, iti doresti sa ai de-a face fix cu cine nu iti poate sta la dispozitie. Nu te inteleg cum sa-ti convina asemenea lucruri. Il iubesti foarte mult doar pe el. Pentru tine, femeia lui e un punct de a ajunge mai repede la el. Acesta iti e scopul. Lucrurile profunde nu le discuti cu sotul unei femei, le discuti chiar cu ea sau daca ai nevoie de o consolare masculina, pune-ti pata pe unul disponibil.

| Miri97 explică (pentru anonim_4396):

@OpenEyes acele lucruri se refera la alte probleme, nu de natura sexuala, sau mai stiu eu ce, am fost implicata pana peste cap in niste situatii comune, de la el a venit initiativa cu ramasul intre noi. imi pare rau sa spun asta... dar intr un fel mi ai deschis ochii, desi nu am facut intentionat ceva si sincer tin la prietenia ei cu tot sufletul. oricum iti multumesc pentru opinie... o sa reflect mult asupra ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miri97):

Ai fost prietena cu el. Acum poti fi doar amica lui, o cunostinta a acelui cuplu. Atat tot. Lasa-l pe el, daca el nu gandeste, fa-o tu. Deci insist sa-l ti la distanta.

| Miri97 explică:

@OpenEyes am vb ieri cu ea pana la urma, nu a fost ce am crezut eu, a avut 2 zile mai grele si agitate. Dar el tot nu mi a raspuns... Presupun ca trebuie sa tac si sa astept, mai bine zis sa stau rezervată si sa uit orice scenariu ar produce subconstientul meu. Merci, aveam nevoie de ceva obiectiv. Uneori e mai usor sa vorbesti cu un necunoscut pentru ca privește situația din alta perspectiva, chiar apreciez happy