| Viatamergeinainte a întrebat:

Heii TPU :* Am facu sex cu prietenul meu si in timpul actului sexual nu am sangerat nimic iar acum nu crede ca am fost virgina sad ce sa fac cum sa ii pot arata ca am fost? si de ce nu am sangerat?sad

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nevoie sa faci nimic.
Banuiesc ca si el este virgin si complet lipsit de experienta.
Peste cativa ani(destui) dupa ce va capata experienta,va intelege ca ai fost intr-adevar virgina,dar acum nu are termen de comparatie si nici cunostinte elementare de biologie,cat despre educatie prefer nu mai spun nimic.
Pentru ca motivele pentru care nu ai sangerat pot fi extrem de multe!
Exista fete cu himenul atat de elastic incat va fi sectionat abia la prima nastere a lor de catre medicul ginecolog,exista fete care se nasc inclusiv fara himen,exista atatea tipuri de himen care sunt sectionate fiecare in alt mod si hemoragia poate fi de la extrem de mica,pana la una destul de serioasa,himenul e o membrana subtire irigata cu sange,ajunge ca in momentul sectionarii sa fie mai slab irigata si hemoragia aproape inexistenta sa se piarda efectiv neobservata,exista accidente in copilarie de care fetele nu sunt constiente macar si isi sectioneaza himenul la sport,gimnastica sau dintr-o cazatura,amintindu-si doar ca le-a durut foarte tare!
Este o incercare amara sa fii nevoita sa demonstrezi ca ai fost virgina, in exact momentul in care ai facut primul tau pas spre a deveni femeie!
Se pare ca ai ales pentru acest eveniment important un baiat lipsit de generozitate si respect, pentru care era mai bine sa se fi nascut in urma cu o suta de ani, la cum gandeste!
Din moment ce tu stii cum stau lucrurile nu-ti ingreuna sufletul cu vinovatia lui si nu-i demonstra nimic, nu ai nici un motiv.
Imi pare foarte rau pentru tine.

| Anndddra a răspuns:

Nici eu nu am sangerat, desii m-a durut maxim!

| Viatamergeinainte explică (pentru Anndddra):

De durut m-a durut de sangerat nu sad

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Oricum, lui ( prietenului tău ) NU trebuie să-i "demonstrezi" NIMIC!

Dacă nu are încredere în tine, înseamnă că NU te merită şi nu ai găsit persoana potrivită cu care să-ţi începi viaţa sexuală :(
Din PĂCATE, ai aflat-o prea TÂRZIU :(

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

Nu e musai sa curga sange chiar daca s-ar rupe. Pentru ca exista multe tipuri de himen si fiecare se rupe sau nu dupa propriile caracteristici.
Se pare ca baiatul asta al tau e foarte pe dinafara cu ce inseamna biologia feminina. Pune-l sa citeasca aici raspunsurile si o sa vezi ca 90% din ele la fel vor suna : NU E REGULA CA TREBUIE SA SANGEREZI.
NU e regula ca trebuie sa se rupa.
NU e regula nici macar ca trebuie sa il ai.
Sunt multe fete care cand sunt mici fac dansuri sau gimnastica si si-l rup de la activitati sportive.
Sunt fete care se nasc pur si simplu fara himen.
Nu merita sa mai stai cu el daca se indoieste ce ceva atat de important pentru tine.

| Alcyon a răspuns:

Unora li se rupe himenul mai greu, abia dupa o partida mai aprinsa, in timp ce alte femei, au himen elastic, care nu se rupe decat atunci cand nasc.

| Madayna a răspuns:

Putea sa-si dea seama dinainte sa incepeti actul sexual, doar nu ati facut-o pe intuneric.

| Everestcompany a răspuns:

Trebuia sa va documentati inainte sa va apucati de treaba.graba strica treaba. trebuia sa cititi amandoi, sa fiti constienti de faptul ca nu mereu curge sange, si asta din cauza ca, ori ai tu himen elastic, ori o are el mai putin mare.

| Viatamergeinainte explică (pentru Everestcompany):

Am citit inainde de asta...dar nu-mi pot da seama de ce nu am sangerat, pentru ca am fost virgina

| Everestcompany a răspuns (pentru Viatamergeinainte):

Exact din cauzele pe care ti-i le-am mentionat. alte cauze nu stiu sa fie. poate sunt, dar eu iti ziceam de cele care nu sunt. el ce parere ai? a citit si el impreuna cu tine?

| Viatamergeinainte explică (pentru Everestcompany):

Da a citit... dar el are in cap doar ideea ca eu nu am fost virginasad