| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU. Pot ramane insarcinata daca nu a ejaculat in mine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea forma o sarcina, in mod obligatoriu trebuie sa ajunga in vagin SPERMA in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual (lichidul preejeculator este steril si niciodata NU CONTINE SPERMATOZOIZI decat cu totul intamplator si doar intr-o anumita situatie mai aparte). Teoretic dar si practic sperma poate ajunge in vagin si prin alte moduri nu numai/doar prin sex, deci intotdeauna sa fiti cat se poate de responsabili si rationali in tot ceea ce face cand practicati activitati cu caracter sexual mai ales atunci cand acestea se produc in perioada fertila a ciclului menstrual. Multa sanatate!

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Teoretic nu, dar practic fii atentă (antenăhappy la lichidul preejaculator că acela contine spermă activă si intr-o clipă de neatentie ramâi. Ce vârstă ai?

| Claramars a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Claramars):

Multi înainte, multă sănătate.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Claramars):

Multumesc.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-ai protejat, poti ramane gravida din cauza lichidului preejaculator.

| Claramars a răspuns (pentru Emilian65):

Dar nu a fost nici acel lichid. Deci?

| Axys a răspuns:

Nu are cum

| Biu009 a răspuns:

Daca sperma nu a ajuns in vagin nu ai cum sa ramai insarcinata.

Răspuns utilizator avertizat
| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Poti sa ramai ca ti-a bagat **** pana in burta si cine stie