| anonim_4396 a întrebat:

Hello. am o problema. mareeee sad. Sunt cu un tip (prietenul fostului meu iubit) de samabata. Nu pot si nu mai vreau sa fiu cu el. Cum as putea sa-l fac sa imi dea papucii, ceva idei? Chiar nu-l mai suport langa mine. Imi aminteste de fostul, sunt atat de diferiti... fostul e un baiat atat de dragut si de ingrijit, in timp ce actualul e exact opusul sa zic asa. Dau funda (fara misto, vreau rasp calumea)

Răspuns Câştigător
| Silviu591 a răspuns:

Bad girl smug totusi..decat sa te chinui asa..incearca sa te indepartezi incet de el..mai putine mesaje sau mai putine minute/ore vorbite la telefon sau mess..si dupa o saptamana te va intreba ce se intampla intre voi.tu ii spui ca nu va prea potriviti..si va despartiti

12 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Pai cum iti aminteste de el daca sunt atat de diferiti?laughing nu mai astepta sa-ti dea el papucii cand poti chiar tu sa o faci.ii spui ca nu mai vrei sa fii cu el pentru ca inca mai tii la fostul..sau ca nu e bine ce faceti.

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Silviu591):

Paaaiii faza e ca am mai fost cu el anul` trecut si dupa 3 zile i-am dat papucii. si acum m-as simti prost sa ii dau din nou, asa ca vreau sa fac cumva sa mi dea el intelegi?big grin Si da. imi aminteste de fostul pentru ca ii stiu prieteni si ii vad cat de diferiti sunt si ce avantaje are fostul in fata actualului. Asta e dilema!

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Silviu591):

Sa stii ca la asta nu m-am gandit, dar e o idee buna... mdaaa "bad girl" laughing. E destul de stresant cu telefoanele. o sa incerc sa-l ignor. App, deseara am majorat, sa-l iau, sa nu-l iau?

| Silviu591 a răspuns (pentru AngelGirl5):

Pai ce-am vorbit mai devreme? nu-l lua..trebuie sa incepi candva distantarea asta..de ce nu acum?

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Silviu591):

Ai dreptate. mersi mult pentru sfaturi.

| Silviu591 a răspuns (pentru AngelGirl5):

N-ai pentru ce..iti dai seama ca daca il iei el va crede ca relatia voastra devine mai serioasa..si de asta mai bine sa nu-l iei..succes si distractie placuta la majorat

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Silviu591):

Merci chiar o fost distractie laughing... s-a suparat pe mine... dar e oke atata timp cat s-o suparat el pe mine, nu eu pe el laughing :X

| Silviu591 a răspuns (pentru AngelGirl5):

Bad girl smug totusi..decat sa te chinui asa..incearca sa te indepartezi incet de el..mai putine mesaje sau mai putine minute/ore vorbite la telefon sau mess..si dupa o saptamana te va intreba ce se intampla intre voi.tu ii spui ca nu va prea potriviti..si va despartiti

Salut!
Sa fie bine la toata lumea spune-i ca nu mai poti sa fii cu el deoarece nu il mai suporti.
Nu il poti iubi pentru ca este un baiat deloc pe placul tauhappy

Incearca si vei vedea el va suferi putin dar e mai bine pentru el pentru ca isi poate corecta unele greseli din aceste intamplari nefericitewinking

Pe viitor ii va prinde binehappy

| Xenaaaa a răspuns:

Zi i tu ce simti si gata

| xCruz a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine este sa-i spui ca relatia intre voi doi nu merge, nu te simti in largul tau asa si ca vrei doar sa fi-ti amicii. e mai bine sa stie si el adevarul decat sa-l minti :d

| Haze a răspuns:

Ignora-l!

| dani701 a răspuns:

Buna!
Pai spune-i direct fara nici o retinere...
De ce sa stai cu el daca nu iti mai place de el? Ca asa vrea el.
Eu ca baiat as prefera sa mi se spuna chestia asta in fata cea ce nu se intampla tot timpul!
Bafta! Sper ca ti-am fost de folos intr-un fel sau altu!:*