| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a întrebat:

Hey...am o intrebare(prosteasca probabil) Poti sa ramai insarcinata daca esti virgina?
De ex. Sa spunem ca am facu sex (nu am facut eu, o prietena )de 2 ori si sa nu se fi rupt himenul, adica sa nu fi dezvirginata,,, si sa se poata sa-si dea drumu in ea.
Poate ramane insarcinata?

7 răspunsuri:
| deeeeea1 a răspuns:

Da poate

| KeporLove a răspuns:

Da!

| NbhdDaughter a răspuns:

Da,sa stii ca poate.Pentru ca dupa cum stii, himenul are o gaurica ft mica pe unde iese menstruatia.Si daca prin acea gaurica intra sperma atunci poate.

| Mirunelu a răspuns:

Da se poate sa ramai insarcinata chiar daca nu s-a rupt himenul. Acesta nu are rol de bariera, nu te protejeaza impotriva a nimic. Numai prezervativul poate impiedica sperma sa ajunga in vagin.

| mona a răspuns:

Nu se poate sa ramana insarcinata daca e virgina si da.e posibil sa nu se fi rupt himenul

| doc69 a răspuns:

Himenul se poate rupe mai greu daca este himen elastic, de ramas clar ramai daca sperma este inauntru., spermatozoizii traiesc in mediu cam 24 de ore deci suficient timp.

bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Dacă a făcut sex de 2 ori, chiar dacă NU s-a rupt complet himenul, POATE să rămână însărcinată din moment ce a penetrat-o ( a introdus penisul în vaginul ei ) şi dacă a ejaculat în vagin ( sau dacă a ieşit lichid preseminal, care POATE conţine spermatozoizi )!