| soricelulRulz a întrebat:

Hey, baietii, daca o fata va baga in seama cam o data la cam 2 zile si ca intreaba ce mai faceti ce parere aveti? va streseaza sau va bucurati ca cuiva ii mai pasa de voi? Sa detaliez putin ca sa se inteleaga mai bine, am un foarte bun prieten si de cateva luni nu e in cea mai buna perioada a vietii lui mai ales ca anul aceasta are si bacul, aproape zilnic vorbeam, pentru ca si el imi spunea ca ii face placere sa discute cu mine...dar cu toate astea niciodata nu a inceput el o discutie, de cam 4 zile nu stiu nimic de el....as vrea sa vad ce mai face dar imi e teama ca ma va considera prea stresanta. De aceea cer o parere, in concluzie ce ziceti baieti? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| llljk a răspuns:

Da, îmi place întrebarea ta. Eu în primul rînd mă bucur foarte mult cînd prietenele îşi amintesc de mine şi mă întreabă ce fac etc. pe unele chiar le consider prietene adevărate fiindcă îmi acordă atenţie indiferent de situatie 'şi eu la fel'!

Sfatul meu este să nu încetezi sa crezi în prietenia voastră, din contră dacă el trece printr-o perioadă proastă, fi alături de el, arată-i prietenie adevărată chiar dacă nu eşti răsplătită pentru asta.

Take Care!

6 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Deoarece sunteti buni prieteni si pentru ca nu ati mai vorbit de patru zile nu ar fi deloc exagerat sa incerci sa vorbesti cu ea.Tu trebuie sa incepi o discutie cu ea.Incearca acum, altfel mai tarziu vei regreta.

| Seby90 a răspuns:

Personal nu ma deranjeaza, de fapt chair imi face placere sa fiu bagat in seama, tinand cont ca de obicei eu sunt cel "stresant" si bag lumea in seama. Mi-s mai vorbaret.

Daca ultimele dati ti-a vorbit mai rece / distant sau a vrut sa te faca sa intelegi ca are nevoie de timp singur, lasa-l in pace, poti sa vb cu el si o data pe sapt, va trece. Daca nu. poti sa il intrebi de viata.

Si daca chair te-a deranjat faptul ca el nu te-a bagat in seama, poti sa ii spui direct, in fata. Si de aici dupa reactia lui iti poti da seama si unde sta el fata de tinewinking.

Succes, buna intrebare. Sunt satul de intrebari legate de testul de sarcina sau de ce nu vrea sa faca sex cu ea la 14 ani.

| Azµre a răspuns:

Poți să-l suni odată pe zi nu ai cum să-l stresezi, mai mult ca sigur el e deja stresat de bac și de părinți. Nu trebuie să vă certați acum, fii lângă el atâta tot!

| stark47 a răspuns:

Orice fiinta de pe pamant se bucura cand cineva ii arata ca e interesat de soarta lui.asta in cazul in care nu depasesti masura

| hotdesire a răspuns:

Prietenia e ceva rar. un prieten nu se supara atunci cand il suni. prietenii nu pot fi deranjati. prietenii sunt si la bine si la rau. suna-l si lasa gandurile astea copilaresti.

| adryanoo a răspuns:

Depinde daca o fata ii frumoasa si vb cu noi nu are de ce sa ne streseze!