| Rawrrr69 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi care sper sa ma ajute sa uit pe cineva.
Imi place de un baiat de cand a inceput scoala. Acel baiat face germana si eu fac si el era in clasa care ne grupam, nu in clasa cu mine. In semestrul al doilea s-a mutat la noi in clasa si din toti colegii atunci doar cu mine vorbea si doar mie imi cerea ajutorul si asta probabil pentru ca nu prea cunostea pe acolo chiar daca mai mereu dupa ore mergeam eu cu inca 4 prietenii in parc si mereu ne intalneam acolo cu cei din clasa cealalta. El era sensibil, de incredere simteam ca pot sa vorbesc cu el orice si el cu mine, dar de cand s-a mutat in clasa cu mine a inceput sa stea cu ceilalti colegi si s-a schimbat. A devenit mai dur, dar inca era de incredere. El e mai mic ca mine, dar nu prea imi pasa si nici nu as vrea o relatie cu el sau nu stiu eu ce, pentru ca el zicea ca place pe alta fata bla bla bla, dar nimeni nu crede si toti prietenii imi zic ca e clar ca ma place dupa cum se comporta cu mine. Sincer se comporta ca un copil mic si faptul asta ma streseaza ca nu e matur si in ultimul timp cica s-a indragostit de o colega, un "butoi" care e sefa clasei si acea fata nu e prea prea. Daca acel baiat zice altceva despre alta fata si colega e pe acolo ea se uita urat la el deparca a zis nu stiu ce. El imi zice mai mereu lucruri care nu le mai zice la nimeni. Din cand in cand mai vorbesc cu prietena mea si ii zic ca nu-l mai plac ca se comporta prea ca un copil de 6 ani si mereu dupa 2 zile nu stiu de ce visez ca sunt cu el si nu stiu de ce si acest lucru ma face sa ma reindragostesc. Dar eu vreau sa-l uit si tot nu-mi iese...

Ce pot face ca sa-l uit? Si nu vreau raspunsuri ca nu ar trebuie sa ma gandesc la baieti si sa pun mana pe carte.

P.S. : Il plac de 11 luni.

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Încearcă să nu-l mai bagi în seamă, sau când îl bagi sau vorbeşte cu tine/vorbeşti cu el vorbeşte mai rece, fără să dai semne că îţi pese. Cu timpul, o să-l uiţi. Găseşte alt băiat care se comportă MATUR, nu aşa. Sunt destui, pe bune.
În caz că nu o să te lase în pace, în sensul că o să te întrebe de ce vorbeşti aşa cu el, spune-i; ' te comporţi ca un copil, maturizează-te. '

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add; dnd5min_xd

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Ne o vorba mare\" o iubire se uita prin alta\" poate ai noroc la mine nu functioneaza asta! eu incerc sa fiu indiferent cu toate ca e greu tare ..incerc sa n-am nici un fel de contact cu ea, nici la tel nici pe net nici pe strada pentru o vreme! cand imi trece poate o sa vorbim! acum fiecare cu felul lui de a fi

| Rawrrr69 explică (pentru Grimmjow69):

Stiu ''ca o iubire se uita prin alta'', dar nu-l pot uita si nici nu pot sa ma indragostesc de altcineva.