| Anonimfa a întrebat:

HEY TPU! Am o intrebare.Deci,de curand am iesit dint-o relatie si pot spune ca a fost prima data cand chiar am iubit pe cineva, nu a fost o simpla atractie fizica sau "o coinicdenta" chiar l-am iubit.Ne-am despartit pentru ca asta era singura solutie ca sa scapam de probleme.Eu am crezut ca si el ma iubea, dar se pare ca m-am inselat, in urma cu 2 sapt. am aflat multe chestii.Concluzia e ca am cam fost o proasta si pe mine ma invinuiesc.Mi-am propus,ma rog,ma gandeam sa iau o pauza.Dar de catea zile, pe langa baietii care ma baga in seama, am intalnit unul care ma atrage putin(nu ma refer doar fizic). Acum nu stiu ce sa fac, sa risc si sa continui sa vb cu el? Nu as vr sa mai simt intensitatea minciunii in cuplu...cineva,un sfat?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Nu ai de unde sa stii cum va fi acea noua persoana cu care ai inceput sa vorbesti. Chestia este ca tu trebuie sa nu te mai arunci intr-o relatie ca intr-un mare vartej. Trebuie sa iti supui partenerul la diferite teste pentru a vedea daca este cineva demn de tine. Inainte de a pune la bataie inima ta, trebuie sa lasi creierul sa actioneze rational. Stiu ca este foarte dificil, mie acum imi este foarte usor sa iti spun aceste lucruri, neffind intr-o relatie cu nimeni si privind problema ta din exterior. Cam asa trebuie sa judeci si tu, rece.

| Anonimfa explică (pentru Artemisia):

Mda...app...ai dreptate

| LoveSleep a răspuns (pentru Artemisia):

Și cum ar trebui să-l testeze?
E nevoie de ceva detector sau doar imită o tipă de pe aici care vandaliza mașina prietenului după care aștepta reacția lui.
"Nu-i nimic, iubire" era declarația profundă de iubire și o dovadă irefutabilă. Iar dacă acesta se enerva, o înjura, bătea (dacă din Vaslui) și îi viola mama(dacă era din Moldova), clar, era ca restul, pica testul.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sfatul e să lași inima să își facă mendrele, dar să cauți să n-o lași chiar de capul ei. Mai încearcă din când în când să mai deschizi și ochii (mintea).

| LoveSleep a răspuns:

Stai calmă, ia o pauză.
E prea repede și încă ești in stadiul în care sentimentele tale se amestecă între ele.