| kasandra111111 a întrebat:

am o mare problema ma atasez prea repede de persoanele din jurul meu si daca ma intreaba prietena mea pe ce baiat am mai pus ochii nu stiu ce sa-i raspund.Nu stiu cum sa va explic intelegeti voi, dati-mi un sfat ce sa fac sa nu ma mai atasez asa repede fara mistouri va rog daca aveti de gand sa faceti misto nu mai raspundetiwinking multumesc:*

2 răspunsuri:
| Roibu a răspuns:

Roibu Constantin Raspunde,
Draga mea uite eu iti propun sa:
In viata trebuie sa comunicam si cu cunoscuti dar si cu Nescunocuti faptul ca te atasezi foarte repede inseamna ca ai un suflet atat de mare n care intra o gramada de oameni fie cunostinte ori posibili parteneri de viata.

Este bine sa vorbesti si cu acea amica poate te ajuta si ea sa iti spuna cum vede ea aceasta situatie dar inainte de o Intanlire cu un baiat va trebui sa faci o repetitie acasa.
Stiu cum este, dar fi atenta la un momendat va deveni o iubire in ascuns si imposibila:
Poate ca vei cunoaste un baiat un vecin sa zicem care are tot ce vrei tu de la un baiat dar acesta are deja o prietena pe zi ce trece vei simpti ca il iubesti si mai mult dar nu il vei putea avea chiar daca vei putea sa vorbesti aa pe casa scari sa zicem vei simpti ca nu ai curaji sa-i spui ce simpti pentru el in modul asta te vei Autodistruge

| kasandra111111 explică (pentru Roibu):

Da mai dar eu nu am spus ca sunt la prima iubire sau asa cv...stiu ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit