| CatelusiiSarPeSaltele a întrebat:

Vorbesc cu un baiat pe net de 2 luni.La inceput ne-am batut joc unu de altu... vorbeam la misto. Apoi el a inceput sa tina la mine chiar foare foarte mult...e cu 2 ani jumate(Eu:13 El:16) mai mare ca mine.El tine foarte mult la mine, dar nu pot spune acelasi lucru si despre mine.Tin la el, dar nu atat de mult incat sa imi dau viata pentru el. Miercuri m-am intalnit cu el.A fost prima mea intalnire. apropo a fost super :X Mi-a placut la nebunie big grin Dar el vrea o relatie serioasa.Eu nu.Nu stiu nici acar ce e o relatie scurta.Sau cel putin cum e sa saruti pentru prima data(nu ma judecati).Eu nu vreau o relatie cu el, dar totusi as vrea sa ramanem prieteni.Nu m-a mai sunat de ieri cand ne-am certat ca eu nu vreau o relatie serioasa cu el.Mi-a spus sa il sun cand vreau o relatie serioasa cu el.Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac? Dau funda pentru cel mai bun raspuns big grin

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Relație serioasă la 13 ani? Este o glumă.
Școala trebuie să-ți placă la nebunie.
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Daca incerci o relatie cu el, asta nu inseamna ca neaparat trebuie sa ramai cu el pana la batranete, poti incerca sa vezi ce iese!
E normal ca nu fi moarta dupa el ce tu ai avut cu el doar o intalnire si eu m-am simtit la fel la prima intalnire cu iubitul meu si acum avem impreuna mai bine de 2 ani, am trecut impreuna prin bine si rau si nu regret nimic!
Daca simti macar atractie pentru el eu ti-as sugera sa incerci, nu vei sti niciodata cum va iesi.clar nu-i spune ca doar vrei sa incerci ci spune-i ceea ce el vrea sa auda, oricum nici el nu vrea o latie serioasa de la 16 ani stai linistita happy
O zi buna!

| mona a răspuns:

Daca nu vrei relatie serioasa nu te obliga nimeni iar el daca tinea la tine te intelegea si ramaneati totusi prieteni, nu se bosumfla

| CatelusiiSarPeSaltele explică (pentru mona):

Mda...ai dreptate...e cam copilaros sincera sa fiu sad

| Azµre a răspuns:

Să stai în banca ta, să mergi la școală să înveți și să îți vezi de viitor, pe urmă băieți, acum poți fi amică cu el dar nimic mai mult!

| CatelusiiSarPeSaltele explică (pentru Azµre):

Asta vreau si eu...da crezi ca ma intelege? sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi-ţi de şcoală fată acolo, lasă relaţiile mai încolo, ai timp de ele toată viaţa!
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns:

Esti prea mica sa te bagi in prostii din astea. Dupa 2 luni nu se poate pune problema de tinut la cineva, d-apoi de iubit. E doar vrajeala ce spune el si doar hormoni ce simti tu.

| CatelusiiSarPeSaltele explică (pentru Pitzipoanca):

Deci inseamna ca el chiar nu tine la mine? sad

| Pitzipoanca a răspuns (pentru CatelusiiSarPeSaltele):

Poate tine. Poate el e exceptia de la regula. Da' nu ai vrea sa fii tu cea care confirma regula. Baietii stiu mereu sa te duca cu zaharelul. Nu ar fi ok pentru tine sa te convinga sa faci ceva care sa-ti afecteze viitorul. Mai bine keep the distance.
O zi pufoasa!happy

| jasmine92 a răspuns:

Dacă nu simți că vrei o relație încă, înseamnă că așa trebuie să fie, indiferent de ce vor să obțină alții. Chiar dacă o să se supere, o să îi treacă, stai liniștită. Dacă ar fi să ai relații cu toți băieții care îți cer asta, ce ar ieși?hee hee Nu poți să te bagi într-o relație doar pentru că se supără cineva. happy O să înțeleagă, iar tu o să ai pe cineva lângă tine, când o să crezi că e necesar. baftă!