| meetyourmaker a întrebat:

I.am spus unei fete ca imi place de ea, iar ea a spus ca nu stie sigur pentru ca nu ne cunoastem si sunt prea timid. Ce fac?!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e bine sa fi timid. Daca spune ca nu va cunoasteti mai asteapta si tu putin dupa care o intrebi daca vrea sau nu sa fie cu tine. Si timiditatea poate fi invinsa prin increderea de sine. tongue

| cristi202 a răspuns:

Nu stie sigur ca nu te cunoaste. Raspunsul e simplu: fa-te cunoscut. Ia-ti inima in dinti si insista un pic. Poate si ea e timida si i-a fost teama sa zica din prima da. Oricum, primul pas l-ai facut deja, al doilea si urmatorii sunt mai usor de facut. Cauta sa fii in reajma ei cit mai mult, si ajut-o sa te cunoasca. Si pe urma vei vedea ce va zice. Trebuie doar sa ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai nu fi timid du-te in fata ei si prefate ca vb cu prietenul tau cel mai bun si ii spui ce simti incearca e bine