| mimi800 a întrebat:

Ieri am facut pentru prima oara dragoste cu iubitul meu, si atunci cand m-a dezvirginat nu a folosit prezervativ, apoi l-a pus. Dupa ceva timp a ejaculat afara. Azi trebuia sa-mi vina menstruatia si aparent intarzie, este vreo sansa sa fi ramas gravida? Tin sa mentionez faptul ca am 16 ani si ciclul meu nu este mereu regulat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a fost intretinut in ziua de dinainte de ziua de pornire a menstruatie, in acest caz formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. Depinde de cat de neregulat este ciclul tau menstrual. Numai/doar daca menstruatia ti-a intarziat vreodata mai mult de 12-13 zile? doar intr-o astfel de situatie ar putea deveni posibil sa se formeze o sarcina in acest caz. Multa sanatate!

| mimi800 explică (pentru corbulalbrosu):

Inainte sa imi vina ultima data menstruatia, mi-a intarziat aproape doua luni...

| Emilian65 a răspuns:

Actul sexual fiind in preajma venirii menstruatiei, nu este posibil sa ramai gravida.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Iti intarzie datorita dereglarii hormonale pe care o ai, daca zici ca si-a dat drumul afara, nu ramai

| gi4284 a răspuns:

1. A folosit prezervativ
2. Spui ca a ejaculat "afara
-------------------------------
Nu, nu ai ramas
Dar e greu de priceput..esti constienta ce-ai facut... poate data viitoare o intrebi pe mamica ta

| mimi800 explică:

Am uitat sa precizez ca in seara trecuta, cand m-am sters aveam foarte putin sange pe servetel, si m-am asteptat sa imi inceapa menstruatia, iar acum, nimic.