| BaLoNaSh12 a întrebat:

Imi palce de un baiat de la mine din scoala de cateva luni... cea mai buna prietena a mea e foarte buna prietena cu el si vorbeste cu el despre mine si mi-a dat id lui. Am vorbit cu el pe mess de cateva ori si mi-a spus ca nu vrea sa ma cunoasca, dupa asta am mai vorbit si pe mess si la scoala si a aflat ca imi place de el, dar mai este o problema o colega de-a mea il place si ea si se poarta super urat cu mine, as putea spune ca ma uraste, ea este in scoala din clasa I-a si il place de 3 ani, dar nu`s impreuna si el nici macar nu o place, eu sunt in scoala doar de un semestru. Unii colegi imi spui sa imi iau gandul de la el ca nu am sanse, dar mie imi place mult de el si am renuntat pentru el la un baiat de care imi placea de la gradinita, dar acum nu imi mai place. Si...sa mentionez intre noi e diferenta de aproape 3 ani (el e mai mare). Ce sa fac? Help me!

Răspuns Câştigător
| LittleRose a răspuns:

Acea colega se poarta urat cu tine pentru te vede ca pe o concurenta.Colegii tai ti-au dat un sfat demn de apreciat.Nu conteaza vechimea in scoala pentru ca o persoana noua este automat interesanta.Propune-i baiatului sa deveniti amici, incearca sa va apropiati, sa aveti acelasi anturaj si daca te place lucrurile vor veni de la sine. Te pup :*. Bafta :*

5 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai nu ai ce face. Daca el a zis ca nu vrea sa te cunoasca poate are prietena. Sau chiar daca nu are si e singur poate nu vrea sa se implice intr-o relatie. "Singur" nu inseamna neaparat si "Disponibil''. Poate ca el place vreo fata si spera s afie cu ea, sau pur si simplu nu vrea o relatie. Ai putea sa te apropi mai mult de el. Adica sa-ti rogi prietena sa-l invite undeva si sa fiti mai multi pentru inceput. Acolo te intalnesti cu el si poti sa-i atragi atentia, sa-i arati cum esti tu de fapt pentru ca e posibil sa nu-i fi placut sa afle de la altii ca il placi. Nu ai specificat varsta ta, decat diferenta si in cazul asta nu prea ajuta. Daca tu esti inca in generala, iar el e deja la liceu e posibil sa nu-si doreasca o relatie cu tine. De ce? Pentru ca ar pica prost in fata prietenilor si colegilor(iti spun din experienta). Daca totusi si tu si el sunteti in generala/in liceu ai avea ceva sansewinking

| SunshineGirl a răspuns:

Eu zic sa incerci totusi sa-l uiti. Ocupa`ti timpul cu alte activitati, stai cu alti oameni, fa`ti prieteni noi, hobby`uri... Din ce am inteles de la tine tipul asta este un superficial.

| BaLoNaSh12 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. SunshineGirl nu stiu de ce prin intrebarea care am pus ti-am dat de inteles ca el e superficial, la inceput pare o idee buna sa il uit si sa trec peste, dar nu`s genul de fata care sa se lase batuta!
FetitzzaCuOchiiCaPruI, am 12 ani. Sunt clasa a VI-a, el e A VIII-a.
LittleRose multumesc pentru sfaturi, am sa le urmez:*.
Raspuns anonim. Nu stiu daca ma place...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... e o situatie delicata... ai vreo idee daca te place sau nu?
Avand in vedere ca ai facut compromisuri pentru el e bine totusi sa incerci... diferenta de varsta chiar nu conteaza foarte mult. ( cu mici ecsceptii). si consider ca nici nu conteaza vechimea in scoala.
propunerea mea e sa vezi daca aveti pasiuni comune, ca sa vedeti despre ce puteti sa vorbiti
restul vine de la sine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... Baietii pot fi dificili! Gasesteti o prietena care sa nu il placa dar in care crezi ca poti avea incredere. Ea ar putea sa te ajute. Uite un sfat! Eu l-am folosit si a mers ca pe roate. Prietena mea statea cu el dar nici chiar foarte mult ca sa nu ii placa lui de ea. Mai intai afla ce fel de fete ii plac, apoi ii zicea ca eu am atitudini la fel ca fetele care ii plac lui, si am facut cunostinta cu el. Eu m-am purtat cum a trebuit datorita prietenei mele de incrdere pentru ca mi-a zis ce ii placea.Si uite ca si azi suntem impreuna! Dar sa fii atenta in cine iti pui baza!