| Melly98 a întrebat:

Imi place de un baiat cu care nu am mai vorbit, sunt o fata timida.
El e italian, nu sunt de foarte mult timp aici sa ii cunosc pe toti *-*, dar asta nuprea conteaza. Caut un subiect stupid prin care sa vorbesc cu el fara sa ma fac de caca. " am 16 ani" tratati cu seriozitate.

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Sa stii ca italienii sunt foarte prietenosi, au maniere si un bun simt fenomenal(cel putin asa a fost in cazul meu).
Poti vorbi orice, sunt 'enspe mii de chestii de discutat. Nu stiu, inventeaza... Fii relaxata! Pur si simplu, ii saluti ii zici ca esti noua pe acolo si intri in vorba. "ehi ciao, come stai?"batting eyelashes
Ziceai ca nu-l cunosti, atunci ai putea incerca sa afli cate ceva despre el: nume, varsta, la ce scoala merge, din astea...si ai putea parea interesata sa ii cunosti prieteni, asa poate te invita cu ei in oras si cu ocazia asta cunosti persoane noi.

| Melly98 explică (pentru madyddd):

Sa stii ca nu toti sunt asa, mai sunt uni vai de capu lor big hug mersi:*

1 răspuns: