| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata. Am cunoscut-o la olimpiada si m.am indragostit de ea. Am vorbit indeajuns incat sa ii marturisesc sentimentele. Nu i le.am spus fata in fata pentru ca nu prea ne mai vedeam, asa ca i.am scris pe Whatsapp, undeva in jurul lunii iunie, la o luna de cand ne.am vazut ultima oara. Ea a fost destul de socata si atunci mi-a zis cv de genul: "Sincera sa fiu, nu stiu daca ai o provocare sau esti stresat de examen"(pe atunci eram intr.a 8. a) I.am spus ca e adevarat iar ea a zis ca momentan are iubit, dar posibilitatea nu e exclusa. Am mai vb cu ea de cateva ori de atunci, insa cand examenul a venit am aflat ca am intrat la licee diferite si am rupt legatura. Eu n.am uitat.o niciodata, iar acum la noul liceu, am aflat ca un coleg o cunoaste, iar un prieten din gimnaziu a intrat la acelasi liceu cu ea. L.am rugat pe prietenul asta din gimnaziu sa imi zica ce mai face si chestii, iar la urechile ei a ajuns informatia falsa ca l.am pus pe tipul asta ca spion. Ma rog, intre timp am sunat.o si mi.a acceptat scuzele. Insa, acum o saptamana a zis un alt prieten, ca incearca sa imi faca lipeala el cu ea. Faza e ca a iesit mult mai prost cã atunci cand i.a scris a cam mintit.o si i-a spus ca plang zilnic dupa ea( ceea ce nu e nici fals, dar nici tocmai adevarat) iar ei i s-a facut mila si a zis ca o sa mai vb cu mine. Luni, la scoala, a aflat colegul ala al meu care o cunostea si i-a zis ca tipul ala mintea. Atunci ea mi.a scris intr.un mod sarcastic : "Vad ca ai multi prieteni laughing". Ma rog eu am continuat discutia si a mers ok, am intrebat.o ce mai face, cum e la liceu, chestii din astea basic. Aveam si inca am impresia ca lucrurile incepusera sa o ia pe calea cea buna.
Ieri aveam ocazia sa o vad la o festivitate. L.am rugat pe colegul ala care o stie sa ii spuna ca vreau s.o vad pentru ca eu, asa cum ar zice un bun prieten, am coitele unui copil de doi anilaughing ala a sunat.o iar ea a zis cv de genul: "A, da bine". Ea insa a plecat mai devreme si nu am apucat sa o vad. L.a sunat inapoi pe colegul asta si i-a spus ca isi cere scuze ca nu a apucat sa ma vada. Colegul i.a propus sa ne vedem sambata la centrul de excelenta, iar ea a zis ca aproba.

Ce credeti? Mai exista o urma de sansa cu ea? Are si ea macar o frantura de sentimente pentru mine? Sau e doar extrem de diplomata si nu vrea sa ma faca sa ma simt prost? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Trebuie sa inceteze toata treaba asta cu "telefonul fara fir". Cum sa-ti pui prietenii din liceul in care invata, sa vorbeasca cu ea in locul tau? Daca o placi si vrei sa iasa ceva, vorbeste tu singur cu ea. Chestia asta se facea prin clasele I-IV laughing. Nu stiu ce simte pentru tine, dar faptul ca a zis ca are prieten dar ca nu exclude posibilitatea de a fi cu tine, pare sa fie ceva de bine. Vezi cum merg lucrurile cand incetezi sa-ti mai pui prietenii "sa o spioneze". Oricine fuge de asa ceva. Bafta!

| Koala17125563 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Deci avea dreptate prietenul meu ca are mai mult curaj unul de 2 ani laughing

Nu uita totusi ca ea a zis treaba aia inainte sa fac toate idioteniile pe care le.am facut. Raspunsul ei cel mai recent m.a facut sa ridic o spranceana. Dupa atatea tampenii, ea pare inca sa ii mai pese de mine... Nu stiu.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Koala17125563):

Este bine daca ii pasa de tine dar trebuie sa rezolvi problema cu timiditatea. Trebuie sa nu-ti mai pui prietenii sa vorbeasca in locul tau.