| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand, neata TPU.O sa incep fara sa va lungesc atata.Deci,cunosc o fata de aproape 3 ani.Suntem si vecini, vorbim aproape tot timpu.In primul an daca vorbeam putin.Dar acuma dupa atata timp parca totul s-a schimbat si o sa va spun si de ce.Ne intelegem bine, dar parca ea e total diferita fata de mine. Vorbim orice banalitati cand ne vedem.In ultima vreme parca s-a schimbat ceva.Incepe sa ma tachineze mereu, spune ca ma ia de sot plus multe altele.Ma ciupeste ceea ce in aia 2 ani nu o facea deloc.Acuma o luna cel putin am fost la majorat la ea.Toata noaptea a dansat numa cu mine, tot numa pe mine ma intreba daca imi place la majorat.Cand si-a schimbat hainele m-a intrebat daca imi plac hainele in care s-a schimbat.Am fost si la ea acasa,parintii ei vad ca sunt de treaba,adica na,eu ii salut politicos si ei parca as fi din familie, spun normal:salut, ceau.Nu pot nega, ca imi place putin de ea, dar nici nu am bagat atata in seama pana acuma.Pai am fost la ea acasa, si avea un tricou pe ea, chiar dragut si ma intreaba daca imi place cum ii sta. Ceea ce inainte cum am spus nu facea chesti dinastea.Am observat ca ma tot atinge involuntar si cand mergem pe drum, daca trece o masina trage de mine spunand:Nu vreau sa te calce masina.Ieri cum a fost si prima zi de pasti,m-a sunat incepand iar sa ne tachinam, si vorbit noi unele lucruri, imi spune ca is vecinu ei iubit.Nu inteleg vecin...bun...asta suntem dar si iubit.Nu am auzit-o in viata mea de cand o cunosc sa-mi spuna numa asta.Si cand vorbim mult si am ceva treaba, cand ma reintorc e asa bucuroasa sa ma vada.Si ieri cand am vorbit la telefon mi-a reprosat ca de ce nu am chemat-o duminica trecuta de pasti la mine(eu fiind catolic) sa o servesc cu prajitura.Asta a fost prima data cand am auzit-o pe ea sa imi spuna ea, ca de ce nu am chemat-o la mine.In trecut am batut eu apropouri dar radea mereu la ele.Deci dupa toate astea,eu sunt intre ciocan si nicovala.Ori simte ceva pentru mine,ori e doar o prietenie.
Stiu sigurat, ca ce am scris aici sunt un amalgan de propozitii.Dar asta e ce imi amintesc asa spontan si na, nu am apucat acuma sa fac compunere laughing)

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Si acum tu ce ai vrea? Sa-ti raspundem ca ii place de tine si ca ar fi bine ca si tu sa faci ca ea? Te place asta e sigur si in plus chiar te vrea, nu ca prieten sau amic. Vrea mai mult, te vrea iubit.

| ShadonyX a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ma refeream la asta.Am spus numa ca se schimbase destul de mult in ultima vreme si nu mai stiam ce sa cred.

| LoveSleep a răspuns:

Evident că s-a schimbat dacă a început să te placă.
Scoate-o la un suc, sau invit-o la tine la un film. Nu-i da prea multe detalii.
Când simți tu că e ok, apropie-te de ea s-o săruți și vezi cum reacționează, dă-i posibilitatea să se retragă dacă vrea, n-o face brusc.
Nu ai ce să mai aștepți, vă cunoașteți destul.

| MarcelineBMTH a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca te place. Poate i place doar compania ta. I place sa stea cu tine si sa fiti impreuna ca si amici. Daca fata face astfel de glume nu inseamna ca te place, inseamna ca e ea sociabila si de treaba, iar daca asta ti se pare ciudat la o fata, inseamna ca esti tu insuti un ciudat.

| ShadonyX a răspuns (pentru MarcelineBMTH):

M-am exprimat prost.Nu ciudat e cuvantu.Numa m-am mirat putin ca na e diferita in unele momente.