| anonim_4396 a întrebat:

Intre mine si prietenul meu sunt 10 ani de diferenta. eu sunt o persoana foarte libertina,pana sa stau cu el ieseam in fiecare sambata seara,vedeam mereu prietenele mele,s.a. de cand stau cu el,fiind foarte gelos, am renuntat la tot.singura problema e ca eu stau la 30 km de mare,si mereu mergeam cu prietenele mele, desi nu faceam nimic rau.sunt putin obsedata u abronzatura, plus ca iubesc marea.el aum mi-a interzis complet sa mai merg cu prietenele mele la mare.si chestia asta ma deranjeaza enorm.il iubesc din tot sufletul meu,si este baiatul perfect,dar urasc sa mi se interzic lucrul acesta.ce fac? repet,am renuntat absolut la tot, mi-a interzis ceea ce parintii mei nu mi-au putut interzice niciodata.

16 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca Vrei sa ti reiei viata de dinainte nu ai altceva defacut decat sa l parasesti cat mai repede~! Asculta la mine si ia aminte ~~Iti garantez ca viata ta langa el va devenii un adevarat cosmar.~! Ai sa vezi.~~Asta nu se poate numii iubire ci o boala Foarte grava. Sub Pretextul iubirii se ascunde ceva foarte monstruos...Dar nici decum iubire ~! Iubire estesi dragoste Este Ceva Frumos Fara interdictii ori Reguli! Acum depinde doar de tine ce alegi.Noi nu te putem ajuta cu nimic doar incercam sa ti deschidem ochii depinde doar de tine daca vrei sa i Deschizi~~! Deci ce alegi?

| DNSK a răspuns:

Ti-a interzis un lucru, deci nu poate fi numit baiatul perfect! sau.ce inseamna pentru tine perfect? considera-ma ce vrei u in momentul asta, da citeste cu atentie ce scriu: viata buna nu o sa ai cu el. daca te desparti maine de el ce faci? ai renuntat la viata ta pentru un baiat. ti se pare normal? ramai pe drumuri, a nimanui esti. pentru ce? pentru un semi om, ca nu-l pot numi chiar om care interzice femeii lui un lucru si altu. el poate se gandeste la ceva serios, tu ai inca marea in cap si distractia. nu ii poti oferi ce vrea el, nu inca! dragostea in ochii mei are varsta sa stii.eu zic sa te intorci la viata ta, prietenele tale vor intelege, si cauta pe cineva care sa nu-ti faca tie curat in viata. si sa arunce lucrurile la care tii cel mai mult. vorba ta, nici parintii nu ti-au interzis si vine zanu asta. unde l-ai gasit mah? pleaca acum si traieste ca nu-i singurul de pe lume! cat despre iubire, daca te iubea te intelegea. pleaca.

| MissWhite a răspuns (pentru DNSK):

Baiatul perfect in sensul ca ma trateaza ca pe o printesa cand suntem singuri sau cu altii, ma alinta, ma ajuta material, ma asculta, ne potrivim mental si sexual. dar este foarte gelos poate pentru faptul ca gandeste ca eu la 18 ani fiind fragila, ma pot indragosi oricand de altul, si refuza sa ma intalnesc cu alte persoane de sex masculin intamplator sau intentionat.eu crede-ma sunt genul de fata are se distreaza dar cu limita, si am respect pentru persoana care imi este alaturi, si urasc fetele din ziua de azi care au in cap dar bani si...dar de multe ori am impresia ca el acest lucru nu l-a inteles.si la fiecare cearta zice "ne despartim". urasc acest lucru. ma ia ca si cum nu as avea curajul sa stau fara el

| DNSK a răspuns (pentru MissWhite):

Nu te prea potrivesti cu el. aveti cateva in comun, dar nu totul. daca ati fi avut totul, da, era ok, renunta la sulfletul tau pentru el. ca mai asta il ai. ai 18 ani mah, 18 si el 28. el vrea sa se insoare. vrea ceva stabil. tu acum iesi de pe bancile liceului si incepi sa gusti viata! varsta pe care o ai u, acum o ai. nu te mai intalnesti cu ea. nu merita sa faci un asemenea efort pentru niciun baiat! traieste, o sa-ti para rau mai tarziu daca nu. treaba ta, dar uita-te si la restul comentariilor. toti te sustin sa traiesti! toti sunt constenti ca a trai e ceva..magic? ca-n filme. ceva frumos! el mai un pic si da in 30 de ani. nu fii si u ca restul, la 20 cu copil. fii ca tine! ai avut coloana vertebrala, ce s-a intamplat? revino-ti! intoarce-te la viata ta cat se mai poate!

| MissWhite a răspuns (pentru DNSK):

Ai dreptate, poate trebuia sa ma gandesc inainte de a ma afisa cu el si inainte de a spune familiei...multumesc frumos de tot.

| DNSK a răspuns (pentru MissWhite):

Fii fericita, asa ca fa ce trebuie pentru a fii! nu ai pentru ce! cand vei fii cu adevarat implinita si linistita, mi-ai multumit!

| WillWright a răspuns:

happy Din spusele tale, cred ca el chiar te iubeste si tine la tine, doar ca ii este frica sa te piarda, stiu cum este! Dar ar trebui sa incerce sa aiba incredere in tine! Sinceritatea, respectul si INCREDEREA sunt cele mai importnate intr-o relatie!
Bafta! :*

| deeadeea111 a răspuns:

Poate ca este gelos si nu are incredere in tine, o solutie ar fi sa mearga si el unde vrei sa te intalnesti cu prietenele tale ...succeshappy

| Raiiiisa a răspuns:

Fapul ca ai intrat intr-o relatie,nu trebuia sa fie motiv ca sa te schimbi,cu iubit sau fara tu trebuie sa fii tu insuti. Daca el este gelos,orice ai face tu,chiar daca ai renuntat la tot, el tot cu ideile lui va ramane si cu tendinta de a fi posesiv. Daca parintii tai nu ti-au interzis un lucru niciodata, vine o persoana care nu este nici pe departe atat de importanta precum parintii, si incerca sa-ti schimbe modul de viata, cat si pe tine.Eu una m-as impune si nu i-as permite asa ceva.Si diferenta de varsta poate fi o problema, pentru daca e mai mare decat tine cu 10 ani, e clar ca gandeste cu totul diferit, dar ar trebui sa se gandeasca si el putin ce facea cand era de varsta ta si sa mai inchida ochii, pentru ca asa cum el si-a trait viata si tu ai acelasi drept:*

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Hei! Esti un om, nu o jucarie pe care o poate manevra cum vrea el! Impune-ti punctul de vedere.Maine,poimaine nu o sa te mai lase nici sa mergi pana chioscul de ziare.

| lolylolypops a răspuns:

E ciudat! Discuta cu el si spune-i sa nu mai fie atat de obsedat!

| extreme0708 a răspuns:

Spune-i lui exact ce ne-ai spus noua si discutati.
Ai spus ca e gelos, deci nu doreste sa va despartiti deoarece vrea sa fi doar a lui asa ca fi sigura ca dupa discutia respectiva nu se va intampla nimic rauhappy.

| oanaDulcik a răspuns:

Daca te obliga sa nu mergi undeva, poate nu are incredere in tine? Poate crede ca nu mergi cu prietenele tale la mare si mergi altundeva? sau...hmm cand il intrebi daca vrea sa mearga cu tine la mare, merge?

| MissWhite a răspuns (pentru oanaDulcik):

Nu are incredere in mine pentru ca noi aman2 ne-am inselat si ne-am lasat fostii prieteni.cu care aman2 stateam de mai bine de un an.dar eu pe el nu l-am mintit niciodata, stie fore ine, si chiar el zice, si nu am de gand sa o fac.el lucreaza in 3 ture, si e mai mereu obosit, deci cand are timp liber prefera sa doarme.si eu poate, dar iarna..vara mi see intoarce chefu de iesiri..ma gandesc ca va iesi cu mine nu stiu sad