| Adrianaa15 a întrebat:

Intrebare pentru baieti : Cum ati vrea sa va cucereasca o fata?
Intrebare pentru fete : CUm cuceriti un baiat?

Răspuns Câştigător
| rap4us a răspuns:

Ba frate daca ar fi fenomene din astea ca baietii sa fie cuceriti de fete ar fi norocosi multi baieti care nu au prietena. Dar ma rog, astea mai entuziasmate incerc sa te cucereasca... Pai sunt 2 cazuri...
1. Daca o plac si eu si nu i-am spus e de ajuns sa imi spuna te plac sa sa ma sarute ca pentru mine e cea mai buna metoda...
2. Daca nu o plac, dar totusi suradem unul altuia cand ne vedem sau suntem prieteni si din astea, ea poate sa ma cucereasca, dar la mine e mai greu fiindca asta e slabiciunea mea. Eu cam pun suflet in relatii, ma rog acum nu iti imagina ca daca ma despartesc de una ma pun pe plans, pe resentimente si din astea, dar imi ramane in minte. Sa revenim... Deci o fata ar putea sa ma cucereasca daca ne imbratisam (se face ea ca pica si eu o prind, ceva de genul asta), daca ii scapa cartile pe jos si imi pune mana peste mana cand vreau sa le ridic si mi-o tine acolo sau daca se face ca ma saruta din intamplare si zice ca a fost o greseala, iar eu ii zic ca stiu ca ma place. Si gata!

11 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

HaHalaughing. Eu nu incerc sa cuceresc un baiat pentruc a mi se pare cam injositor. Adica desigur ca incerc sa ma fac mai frumoasa, sa ii zambesc mai mult si sa ii acord atentie dar nimic mai mult pentru ca daca el ma place ma place asa cum sunt nu cu ajutorul "armelor de cucerit"laughing.

| Nightfall a răspuns:

Azure, cred ca tu confunzi a fi abordat cu a fi cucerit.

| Gabica a răspuns:

Sa il cuceresc eu pe el? WTF?! Daca ma place,ma place si gata, daca nu, chiar nu-mi pasa, nu stau sa ma rog de nimeni, am de unde alege.Si apropo, nu el ar trebui sa ma cucereasca pe mine? Sau daca nu, sa fie macar atractie reciproca, nu sa ma duc eu la el si sa ii arat ca sunt o disperata care ar face orice pentru el?

| ReiVaN a răspuns:

Sa ma arunce-n pat si sa-mi arate ca are ...calitati fizice ok.
Sunt cucerit definitiv.

| RAY a răspuns:

Daca ma inec sper cu undita

| Azµre a răspuns:

Ce bărbat mai sunt dacă mă las cucerit de o femeie? Și nu o cuceresc eu pe ea?!

| Adrianaa15 explică (pentru Azµre):

Pai eu zic ca mai exista si alte cazuri in care baiatul nici nu stie ca exista aceea fata ..Si na.

| Azµre a răspuns (pentru Adrianaa15):

Și dacă i te dai pe tavă ce câștigi? La cum sunt băieții acum, nu te plac, tu îi placi, și te dai pe tavă lor, în afară de sex altceva nu v-a vedea la tine. Un băiat, dacă vede o fată și îi place, va spune ceva. Mi se pare aiurea ca o fată să abordeze un băiat.

| positivity a răspuns:

Cum cuceresc eu un băiat?
Hm, bună întrebare.
Dar nu am răspuns la ea, deoarece eu nu cuceresc, eu mă las cucerită.
Glumeam, dar serios, nu am încercat niciodată să cuceresc pe cineva. Am inima prea de gheață pentru a face așa ceva.
Oricum, hai să-ţi spun cum aş cuceri eu un tip.
Ca de obicei în fac planuri înainte să fac primul pas; gen: mă întâlnesc cu el în fața școlii, îi zâmbesc și îi spun bună, dar mereu eșuez.
Schimb tactica, şi să vedem ce iese de această data:
O zi obișnuită de școală.
Mă întâlnesc cu el pe hol, mă prefac că alunec şi cad aproape de el. Tipul respectiv mă ridică, iar eu îi mulțumesc politicos şi dispar repede din fața lui.
Pentru că m-am comportat ciudat, i-am rămas în minte, deci când mă va vedea a doua oara îmi va face cu mâna, presupun.
La sfârşitul orelor, îl văd cu niște prieteni afară. Eu mergând mai încet, fără nici un prieten pe lângă mine, încerc să trec neobservată pe lângă el, dar acesta spune "hei, tu erai fata care a alunecat, nu-i aşa?". Iar eu roșind discret răspund "da, mulțumesc din nou pentru ajutor". Acesta spune că nu e nici o problemă, şi îmi zice cu un zâmbet idiot "ne vedem mâine".
Înseamnă că planul meu a funcționat, nu? I-am atras atenția, dar ce fac mai departe?
Intenționez să mă comport normal, pentru a nu mă crede o zăpăcită, idioată, neinteresantă.
A doua zi, totul bine şi frumos, până când, mă întâlnesc cu câteva admiratoare de-a lui pe hol.
Mă iau la înjurături, vor să mă bată, dar nu le bag în seamă. Încerc să plec de lângă ele, dar acestea mă trântesc jos, se pare că chiar erau furioase.
Tipul pe care voiam să-l impresionez, care m-a ajutat atunci, a venit lângă ele şi le-a spus: "ce credeți că faceți? nu e deloc frumos la o domnișoară să se comporte brutal!" şi mă ridică de jos (a doua oară).
Mă ia de mână şi îmi spune "să mergem". Îi mulțumesc din nou, dar acesta răspunde îngrijorat cu "te-ai rănit?".
Îi zic încet "sunt bine" şi plec la ore.
La finalul orelor, rămânând ultima din nou în clasă, îl văd pe acesta că vine spre mine. Îl întreb "s-a întâmplat ceva?".
Acesta nu răspunde şi se îndreaptă spre mine, mai mult, şi mai mult până când ajungem față-n față.
Îi spun speriată că sunt bine, nu am pățit nimic, dar acesta mă întreabă serios "ție îți place de mine?".
Mă blochez şi vreau să fug, dar mă prinde de mână şi îmi spune "răspunde-mi, te rog".
Spun încet, dar încât să poate auzi un simplu "da", care poate schimba totul.
Acesta, mă strânge în brațe, şi îmi zice că totul va fi bine, iar după "ești interesantă. Îmi placi.".
Roșesc, îmi cer scuze şi mă îndrept spre casă.
A treia zi, toate lucrurile s-au dat peste cap. M-am întâlnit din nou cu "prietenele sale", admiratoarele. Dar de această dată, întâlnirea a fost mult mai dură. Nu s-au mulțumit doar o împingere, m-au şi lovit. Dar desigur, veni el. Le spuse răspicat, dar totuși dulce "lăsați-o în pace. Dacă credeți că mă voi îndrăgosti vreodată de voi, vă înșelați. Eu, o iubesc pe ea.". Toate rămân mască, inclusiv eu. Era ciudat ca tipul de care-ţi place, să-ţi spună dintr-o dată că te iubește.
Mă ia în brațe, şi mă duce la cabinetul doctorului. Mă întreabă dacă mă doare ceva, îi spun nu, dar piciorul îmi sângera şi aveam nevoie de un doctor.
Îi spun că îmi pare rău pentru că a fost nevoit să se bage în această răscoală. Dar acesta cu un zâmbet stupid pe faţă răspunde "pentru tine aş fi făcut orice. Vorbeam serios, eu chiar te iubesc." şi mă sărută.
Rămân blocată pentru câteva secunde, fiind într-un cabinet cu o rană la picior fără nimeni prin preajmă, îmi era frică.
Îmi spune că nu-mi va face nimic rău, şi încearcă să-mi îngrijească rana.
Îi mulțumesc din nou pentru tot efortul său, şi îi spun "tu chiar eşti un om bun, mulțumesc pentru că eşti alături de mine."
Şi gata!
Ce zici, o super - mega cucerire, nu?
Această poveste nu este reală, este doar o imagine din mintea mea în legătură cu "cucerirea unui băiat".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa ma cucereasca prin credinta si atasamentul ei fata de Isus, si prin senzualitatea si blandetea ei.
Dumnezeu sa te binecuvinteze! happy, sper sa iti fie de folos raspunsul.

| coco222 a răspuns:

Deci cum as vrea sa ma cucereasca un baiat pai cu flori si poiezi si ghicitori